Başkan Serkan Sarı'nın 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

CHP 1 Eylül 2020 11:15
Videoyu Aç Başkan Serkan Sarı'nın 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı
A
a

Başkan Serkan Sarı'nın 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, savaşın yalnızca ölüm anlamına gelmediğini aynı zamanda yıkım demek olduğunu yoksulluk demek olduğunu vurguladı.

Barışı her gün savunmanın önemine değinen Sarı,  “Kan ve işgallerin gölgesinde, bunca savaş çığırtkanlığı arasında, silahlara sus demek için, savaşın diline alışmamak için yalnızca bugün Dünya Barış Günü’nde değil her gün barışa bir şans vermek boynumuzun borcudur” dedi.

Savaşın acı, ağıt anlamına geldiğinin altını çizen Sarı mesajında “bugün Ortadoğu’da yaşananlar, Suriye’de yaşananlar ve oradaki kirli savaşın yansıması olan ve ne yazık ki gündelik hale gelen acılar savaş çığırtkanlarının kazandığını göstermektedir. Bu yüzden ortak paydamız barış olmalı, bu toprakların insanları için en kötü barışın en haklı savaştan iyi olduğunu her fırsatta anlatmak zorundayız. Savaştan medet umanların yarattığı cehenneme ortak olmayacağımızı her fırsatta söylemek zorundayız.” Dedi.

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında Sarı, tarihe baktığımızda onun savaş isteyenleri de barış isteyenleri de yazdığını dile getirdi. Tarihte her acı olayda savaş isteyenlerin adını gördüğümüzü vurgulayan Sarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Savaş zaruri olmadıkça cinayettir” sözünü hatırlattı.  “Barış umudu hiç yitmesin, daha demokratik, daha eşitlikçi, daha adil bir dünya umudumuzu asla yitirmemeliyiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR