Başkan Sarıbaş, Türk Dil Bayramı’nı kutladı!

İYi Parti 27 Eylül 2020 14:02
Videoyu Aç Başkan Sarıbaş, Türk Dil Bayramı’nı kutladı!
A
a

Başkan Sarıbaş, Türk Dil Bayramı’nı kutladı!

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, 26 Eylül Türk Dil Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Türkçemizin önemine vurgu yapan Başkan Sarıbaş, dilimizin yabancı dillerin etkisinde kalmamasının hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu belirtti.

İl Başkanı Sarıbaş, “Milli değerlerimizin yeni nesillere aktarılmasındaki en önemli vasıta olan Türkçemizin, daha doğru ve yaygın bir şekilde konuşulması, gelişmesi ve yabancı dillerin etkisi altında kalmadan varlığını koruması hepimizin ortak sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.

“TÜRK MILLETI OLARAK TÜRKÇEMIZE HER ZAMAN SAHIP ÇIKACAĞIZ”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün;  “Türk dili, Türk Milleti için kutsal bir hazinedir” sözünü hatırlatan Başkan Sarıbaş mesajını şu şekilde devam ettirdi:

“ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde düzenlenen 1. Türk Dil Kurultayı’nın açılış tarihi olan 26 Eylül gününü her yıl “Türk Dil Bayramı” olarak kutluyoruz. Türk Milleti olarak dilimize, Türkçemize, kültürümüze ve geleneğimize her zaman sahip çıkacağız. Bu vesileyle Türk Dil Bayramı’nı kutluyor, dilimizin, dolayısıyla milli kimliğimizin bayramı olan bugünde başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkçemize emek veren herkesi saygı ve minnetle anıyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR