Başkan Sarıbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İYi Parti 24 Kasım 2020 16:26
Videoyu Aç Başkan Sarıbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
A
a
İYİ BİR GELECEK EĞİTİMLE ŞEKİLLENECEK

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, ülkelerin gelişmişliğinin iyi eğitilmiş insan gücü kadar olduğuna işaret ederek, "Ülkemizin gelişmesinde öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor.İYİ bir gelecek eğitimle şekillenecek" ifadelerini kullandı.


İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul edişinin yıldönümü olan ve ülkemizde 24 Kasım 1981 yılından bu yana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Öğretmenlerin yaşadığı sorunlara değinen Başkan Sarıbaş, "Eğitim sisteminin öznesi olan öğretmenlerimiz bugün geçim kaygısı taşıyor. Öğretmenlerimiz ek iş yapmak zorunda bırakılıyor. Atanamayan öğretmenler ya sözleşmeli öğretmen olarak çok düşük ücretlerle çalışıyor ya da meslekleri dışında işler aramak zorunda kalıyor. Öğretmenlerimiz KPSS mağduru. Bir toplumun şekillenmesinde en önemli görevi yerine getiren öğretmenlerimizin yaşadığı sorunlar çözülmelidir. Öğretmenlik hak ettiği saygınlığa kavuşmalıdır. 
Bu duygularla Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Başta olmak üzere; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve geleceğimize ışık tutan, yorulmadan görevini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR