Mersin

BAŞKAN ÖNEL’DEN BAKAN ELVAN’A AK PARTİLİ ERCİK’E TEŞEKKÜR

S.S Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Önel, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan’a ve AK Parti İl Başkanı Cesim ercik’e teşekkür etti.

BAŞKAN ÖNEL’DEN BAKAN ELVAN’A AK PARTİLİ ERCİK’E TEŞEKKÜR

11 Ekim 2019 12:54
-A

+A

S.S Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Önel, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan’a ve AK Parti İl Başkanı Cesim ercik’e teşekkür etti.

Aynı zamanda S.S Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Bünyamin ÖNEL, Mersin kent planında Mezitli Çeşmeli Otoban altında 520 dönümlük arazinin sanayi sitesi olarak işaretlenmesinin kentin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını belirterek, bu imkanın sağlanmasında en büyük payın sahibi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Kalkınma Eski Bakanı Lütfi Elvan’a ve AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik’e esnaf adına teşekkür ettiklerini söyledi. Yaptığı yazılı açıklama ile Mersin kent planında Mezitli Çeşmeli Otoban altında 520 dönüm arazinin sanayi sitesi olarak işaretlenmesi konusunu değerlendiren Başkan Önel, kalkınmanın temelinin sanayi olduğunu vurglayarak, “Yıllardır söylüyoruz ve bugünde tekrar ediyoruz ki üretim ve verimlilik olmadan kalkınma olmaz. Kalkınmanın temel rotası sanayidir. Sanayi siteleri kent ve ülke ekonomisinde kalkınmanın çözüm anahtarıdır” dedi. MERSİN SANAYİ FAKİRİ BİR KENT Açıklamasının devamında Mersin’in sanayi fakiri bir kent olduğunun altını çizen Başkan Önel, “Mersin’de biri 1970’li yıllarda yapılmış, ancak artık şehrin merkezinde kalmış, artık günümüz şartlarında üretim için optimum bir ölçek oluşturmayan, yapı olarak da küçük ve eski yapılardan oluşan sanayi sitesi ile Tırmıl Sanayi sitesi haricinde sanayi sitemiz yok. Mersin hızla büyüyor, kentimize mevcut sanayi siteleri artık yakışmıyor. Bugün komşu illerimize bakacak olursak hepsi sanayi sitesi zengini. Küçük sanayi sitelerinin harici organize sanayi siteleri almış başını gidiyor. Biz ise hala kentimize sanayi sitesi kazandırma kavgasındayız” diye konuştu.

BİN İŞYERİ KAPASİTELİ BİR SİTE ŞART

Mersin’de bin işyeri kapasiteli ihtisas sanayi sitesinin elzem ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başkan Önel, kangrene dönen bu sorunun çözümü için esnaf teşkilatları olarak yıllardır mücadele verdiklerini ancak yerel idarelerden bekledikleri desteği bir türlü göremediklerini ifade etti. BMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Kalkınma Eski bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın girişimleriyle Mersin kent planında Mezitli’de Çeşmeli Otoban alt tarafında 520 dönümlük arazisin sanayi sitesi olarak işaretlenmesini büyük memnuniyetle karşıladıklarını kaydeden Başkan Önel, “ Bugün TBMM Plan ve bütçe Komisyonu Başkanı Sn Lütfi Elvan’ın girişimleri Mersin Valimiz Ali İhsan Su’nun ısrarlı takibi sonucu Mezitli ilçemiz büyük bir şans yakaladı. Mezitli’de mevcut sanayi sitesi kent içerisinde kalmış ve taşınma sorunu yaşıyordu. Bugün Sayın Bakanımızın esnaf sanatkarımıza verdiği büyük destekle Mezitli’de sanayi sitesi sorununu çözeceğiz. Mezitlimizi modern bir sanayi sitesine kavuşturacağız. Artık beklentimiz bir an önce sanayi sitesinin temelinin atılması ve esnafımızın buralara taşınmasıdır. Esnafımıza verdikleri büyük destekten dolayı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sn Lütfi Elvan’a, konuyu ısrarla takip eden Mersin Valisi Sn Ali İhsan Su ve Ak Parti İl Başkanı Cesim ERCİK ve teşkilatına çok teşekkür ediyoruz. Şu hiçbir zaman unutulmasın ki, esnaf ve sanatkarlarımız vefalıdır” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku