BAŞKAN MALGAF: “YARINLARA UMUTLA BAKIYORUM”

Gündem 22 Aralık 2020 16:13
Videoyu Aç BAŞKAN MALGAF: “YARINLARA UMUTLA BAKIYORUM”
A
a
 Türkiye Değişim Partisi (TDP) Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, yazılı bir açıklama yaparak resmen Genel Başkanlık unvanını alan Mustafa Sarıgül’ü tebrik ederek, partisi hakkında bilgi verdi. 
 TDP Partisi, Genel Merkez açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından 50 kişilik Kurucular Kurulu üyeleri tarafından yapılan seçimle Mustafa Sarıgül Genel Başkan olarak seçildi. Seçimin ardından Sarıgül ve beraberindekiler Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktılar. Anıtkabir programının sonlanmasıyla beraber Genel Başkan Sarıgül tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Partisinin görüş ve düşüncelerini aktaran Sarıgül, “TDP hiçbir ideolojinin, hiçbir ayrımcılığın ne sözcüsü ne de odağı olmayacak. Türkiye Değişim Partisi ne solun ne sağın bekçisi olmayacaktır. Türkiye artık soğuk savaş döneminin kalıplarına mahkûm edilemez. Bu kavramlar eskimiş ve değerini yitirmiştir. Biz fikri, inancı, dini, etnik kökeni ne olursa olsun, bu ülkedeki herkesin kardeşi, dert ortağı, çaresi ve umudu olmaya geliyoruz” ifadelerini kullandı. 
BAŞKAN MALGAF: “TÜRKİYE’NİN HUZURUNU VE BARIŞINI GÜVENCE ALTINA ALACAĞIZ”
  Gelişmelerle ilgili TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, yazılı bir açıklama yaptı. Partisinin hoşgörü ve birlik anlayışına vurgu yapan Başkan Malgaf, “Sn. Mustafa Sarıgül’ün Genel Başkan olarak seçilmesiyle beraber, Türkiye Değişim Partisi’nin ülke siyasetine resmi olarak katıldığını bildirmekten onur duyuyorum. Genel Başkanı’mıza da çıktığı yolda gereken desteği vereceğimi bildiriyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Değişim Hareketi’nin tohumları bugün bir fidan olarak boy vermiştir. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu puslu havanın milletimiz üzerindeki olumsuz etkilerini kaldıracak ve güneşli yarınları temin edeceğiz. Birlik ve hoşgörü siyasetimizle, Türkiye’nin huzurunu ve barışını güvence altına alacağız. Bu kapsamda Adana’da başladığımız teşkilatlanma çalışmalarımızda ülkemizin her vatandaşının temsil hakkını düşünerek adımlar atacak ve Adanalı hemşehrilerimizi bu anlayış ile kucaklayacağız. Genel Başkanı’mız Sn. Sarıgül’ün de ifade ettiği gibi, ‘ülkedeki herkesin kardeşi, dert ortağı, çaresi ve umudu olmaya geliyoruz.’ Çıktığımız bu kutlu yolda, Adana’mızı ve tüm Türkiye’mizi selamlıyor ve yarınlara umutla bakıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR