CHP

Başkan Köse’den öğrencilere tatil mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, insanca yaşamın, toplumsal refahın, mutluluğun ve gelirin hakça bölüşüldüğü, tüm yurttaşların eğitim hizmetlerinden eşit şekilde yararlanabildiği bir düzen içinde mümkün olabileceğini vurguladı.

Başkan Köse’den öğrencilere tatil mesajı

14 Haziran 2019 17:22
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılını geride bırakan öğretmen ve öğrencilere iyi bir yaz tatili geçirmelerini diledi.
 
Eğitimin anayasal bir hak olduğuna işaret eden Başkan Köse, eşit, parasız, bilimsel, kaliteli ve sorgulayıcı bir eğitim sisteminin şart olduğunu vurgulayarak, “Genç ve eğitimli nüfusuyla bilgi toplumunun ve bilgi ekonomisinin önde gelen ülkelerinden biri olması gereken Türkiye’de ne yazık ki eğitim sistemimiz yaz boz tahtasına dönüştürüldü. Eğitim politikaları belirlenirken, çocuğun üstün yararı anlayışı gözetilerek geliştirmelidir.
 
Eğitim herkes için eşit olmalıdır. Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitim sorunu çözülmelidir. Eğitim sisteminde kız çocukları, kadınların toplumsal cinsiyet rollerine göre değil, bireysel beceri ve isteklerine göre yönlendirilmelidir. Toplumsal cinsiyet ayrımcılığına yol açan söylemler eğitim müfredatından kaldırılmalıdır. Öğretmenlerimiz hak ettikleri değeri görmelidir. 
 
İnsanca yaşam, ancak toplumsal refahın, mutluluğun ve gelirin hakça bölüşüldüğü, tüm yurttaşların eğitim hizmetlerinden eşit şekilde yararlanabildiği bir düzen içinde mümkün olabilir. Her yurttaşımızın eğitim hakkından eşit yararlandığı bir Türkiye dileği ile öğrencilerimize, eğitim camiasının onurlu emekçisi öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku