Başkan Kızılboğa'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İYi Parti 23 Kasım 2020 14:17
Videoyu Aç Başkan Kızılboğa'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
A
a
ÖĞRETMENLİK, İNSANLIK TARİHİNİN EN ÖLÜMSÜZ MESLEĞİDİR

 İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, insanlık tarihinin en ölümsüz mesleğinin öğretmenlik olduğunu belirterek, Hz. Ali'nin  “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözünün de öğretmenlik mesleğinin önemini vurguladığını söyledi.

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Büyük emek ve özveri ile görev yapan öğretmenlerinin hakkının ödenemeyeceğini ifade eden Başkan Kızılboğa, "İnsanlık tarihinin en ölümsüz mesleğinin öğretmenliktir. Yüce dinimizin ilk emri de 'oku'dur.  Hz. Ali 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' sözü ile öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. Çocuklarımızın, gençlerimizin yetişmesinde önemli rol oynayan öğretmenlerimiz, toplumumuzun da en önemli mimarıdır. Öğretmenlerimize gerekli saygıyı, sevgiyi, önemi ve değeri vermek hepimizin görevidir.
Yaşadıkları tüm sorunlara rağmen hayatını yetiştirdiği çocukların eğitimine feda eden öğretmenlerimiz sorunlarının çözülmesi dileği ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kendisi de bir öğretmen olan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in ve tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR