BAŞKAN KIZILBOĞA, "ESNAFIMIZ, VATANDAŞLARIMIZ, GENÇLERİMİZ, ÇİFTÇİMİZ PERİŞAN DURUMDA"

Gündem 28 Nisan 2021 14:30
Videoyu Aç BAŞKAN KIZILBOĞA, "ESNAFIMIZ, VATANDAŞLARIMIZ, GENÇLERİMİZ, ÇİFTÇİMİZ PERİŞAN DURUMDA"
A
a
İYİ Parti İl Başkanı Hasan Kızılboğa, "Hayaller ve gerçekler... Hayallerle uçuyoruz. Gerçek olan tek şey esnafımız ve çiftçimiz perişan, gençlerimiz işsiz" dedi.

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, tam kapanmaya yönelik değerlendirmelerde bulundu. Hükümetin hayallerin peşinde olduğunu söyleyen başkan Kızılboğa, gerçeklerin onların anlattığı kadar iyi durumda olmadığını söyledi. 

TAM KAPANMA DESTEK PAKETİ ACİLEN AÇIKLANMALI

Daha önce parti olarak hükümeti bu konuda defalarca uyardıklarını ancak kulak asılmadığını belirten başkan Kızılboğa, "geçte olsa dediğimize gelince ancak yine tam donanımlı eksiklerle salgın sürecini idare etmeye çalışan hükümet esnafını vatandaşını düşünmeden üç haftalık bir kapanmaya gitme kararı aldı. Destek paketi nerede? Esnafın durumu zaten perişan, bu süreçte esnafa nasıl destek sağlanacak? Düşük gelirli vatandaş bu süreçte ne yiyip ne içecek? Tam kapanma süreci açıklanırken neden bunlardan bahsedilmedi? Henüze bu soruların cevapları verilmedi" dedi.

MİLLET EVİNE EKMEK GÖTÜREMİYOR

Gençlerin işssiz olduğunu esnaf ve vatandaşın durumunun perişan olduğunun altını çizen başkan Kızılboğa, "Millet evine ekmek götüremiyor. Bu kapanmayla ilgili esnafa ne verdiniz? İş isteyen işsiz gençlerimize ne verdiniz? Yandaş müteahhitler dışında milletimizi hiç düşündünüz mü? Bir an önce çıkıp tam kapanma destek paketi açıklanmalıdır.Geliri olmayanlara acilen destek sağlanmalı. Esnaf için kira stopajları sıfırlanmalı. Düşük gelirli vatandaşlarımızın evleriyle küçük esnafımızın iş yerleri için elektik faturaları 6 aya yayarak tahsil edilmeli.
 Belediyelere bağış kabul etme izni verilerek, genel başkanımızın sayın Akşener'in de dediği gibi hane halkına kişi başı 500 lira hibe desteği, esnaflarımıza da çalışan başına 10 bin lira faizsiz kredi verilmeli. En azından bu süreçte devlet halkının yanında olmalı. Paket kapsamında, günlük ve haftalık çalışanlara, düzenli geliri olmayanlara, acilen destek sağlanmalı" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR