Gündem

BAŞKAN KILIÇ’IN SON ADRESİ GAZİANTEP

Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile birlikte Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nin 2.sine hazırlanan Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nde (TISİAD) Başkan Nevaf Kılıç temaslarını sürdürüyor.

BAŞKAN KILIÇ’IN SON ADRESİ GAZİANTEP

11 Eylül 2019 11:50
-A

+A

Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile birlikte Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nin 2.sine hazırlanan Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nde (TISİAD) Başkan Nevaf Kılıç temaslarını sürdürüyor. 28-30 Eylül tarihleri arasında Irak’ın Erbil kentinde düzenlenecek olan Zirve öncesi Türkiye’yi karış karış gezen Başkan Kılıç’ın son durağı Gaziantep oldu. Gaziantep’te bulunan kurum, kuruluş ve sanayi işletmeleri ile tek tek görüşen Başkan Kılıç görüş alış verişinde bulundu.
 
 
Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile birlikte Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nin 2.sine hazırlanan Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nde çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda şehir şehir gezen TISİAD Başkanı Nevaf Kılıç, beraberinde derneğin Gaziantep temsilcisi Enes Altunkaymak ile birlikte Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden olan Gaziantep’te temaslarda bulundu. İlk olarak Gaziantep Valisi Davut Gül’ü ziyaret eden heyet, Vali Gül’ü zirveye davet etti.
 
GAZİANTEP ÖNEMLİ
TEMASLARDA BULUNULDU

Gaziantep temaslarına Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Akıncı ile kaldığı yerden devam eden Başkan Kılıç daha sonraki durağı Altunkaynak Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Altunkaynak oldu. Müsiad Gaziantep Şube Başkanı ve Hanyap inşaat Yönetim kurulu başkanı Sayın Mehmet Çelenk ve Hanyap yönetim kurulu üyesi Sayın M.Cihan Çelenk ile de görüşen Başkan Kılıç, Gaziantep Sanayi Odası Genel sekreter yardımcısı Sayın Hamit Doğan ile de görüşerek kendilerini ve kurumlarını Zirve’ye davet etti. Gaziantep Genç işadamları Derneği Yönetim kurulu Başkanı Sayın Bora Tezel ile de görüşen Başkan Kılıç, Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın M.Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Osman Toprak’ı, Şahinbey kaymakamı Sayın Cemalettin Yılmaz ile birlikte Güneydoğu Anadolu Hububat bakliyat yağlı tohumlar ve mamulleri ihracatçı birlikleri ve Altunkaya Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahsum Altunkaya 'yı sırasıyla ziyaret etti. Sırasıyla Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Acıoğlu, GAİB, Gaziantep OSB, GASİAD, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, TİM Delegesi veSüphan Un Yönetim Kurulu BaşkanıAbdullatif Hazır, Ateşsönmez Kimya AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rafi Ateşsönmez, Başkan Yardımcısı Engin Ateşsönmez, T.C. Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Tuncay Bayraktar, Akanlar Çikolata İçecek Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Yönetm KUrulu Başkanı Seyit Akan, Aslankaya Group, Turuncu Plastik, Gentaş Group, Erol Dış Ticaret, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ŞUbe Başkanı Gökhan Çeliktürk ve Yönetim Kurulu ile IRak Gaziantep Başkonsolosu Mohammed Salman da ziyaret edildi. Gaziantep OSB Bölge Müdürü  M. Özer Özcan ile görüşüp düzenlenecek olan Zirve ile ilgili bilgi veren Başkan Kılıç, kentte bulunan sanayi kuruluşlarını da ziyaret ederek Gaziantep temaslarını sonlandırdı.
 
İNCE ELEYİP SIK DOKUYORUZ

Gaziantep temasları ile ilgili bilgi veren Başkan Kılıç, düzenleyecekleri zirveye çok önem verdiklerini ve bunun için ince eleyip sık dokuduklarını da söyleyerek, “2.si düzenlenecek olan Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’ne Türkiye’den ciddi bir katılımın sağlanması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Biz istiyoruz ki Türkiye’deki iş insanları Irak’taki yatırım potansiyelini kullansın. Bu zirvede bunun için çok büyük önem arz ediyor. Türkiye’yi karış karış gezip kurum, kuruluş, STK, sanayi kuruluşu ve iş insanlarına anlatıyoruz, bilgi veriyoruz. İnşallan bize yakışan bir organizasyona imza atacağız” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku