BAŞKAN KILIÇ: “TİSİAD OLARAK HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA HAZIRIZ VE İSTEKLİYİZ”

Mersin 22 Aralık 2020 15:45
Videoyu Aç BAŞKAN KILIÇ: “TİSİAD OLARAK HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA HAZIRIZ VE İSTEKLİYİZ”
A
a
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin Türkiye ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Türkiye Irak Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TİSİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, “TİSİAD olarak her türlü adımı atmaya hazırız ve istekliyiz, Türkiye ve Irak arasındaki çalışmalarımız her zamankinden daha yoğun” dedi.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelerek görüşmelerde bulunan Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin ziyaretiyle birlikte, iki ülke arasındaki ilişkilerde yeni bir dönemin başlaması bekleniyor. Özellikle Türkiye ve Irak arasındaki ticaret hacminin genişlemesi yönünde yapılan açıklamalarla hacmin 20 milyar Dolar’a çıkarılması hedefleniyor. Bu kapsamda Türkiye ve Irak arasındaki ilişkiler üzerine çalışan TİSİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç tarafından bir açıklama yapıldı. 
“BAŞBAKANIN TÜRKİYE ZİYARETİ BİZLERİ HEYECANLANDIRDI” 
TİSİAD olarak, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına her türlü göreve hazır olduklarına vurgu yapan Başkan Kılıç, “Türkiye ve Irak, birbirinden ayrılması imkânsız iki ülke. Tarihi ortaklık ve coğrafi komşulukları, kültürlerinin birbirine olan etkileşimi… Türkiye ve ırak arasında, özellikle ticaret alanında, büyük bir gerileme ne yazık ki yaşandı. Bu noktada konunun çözümü ile son olarak Mersin’de Türkiye – Irak Yatırım ve Ticaret Zirve’mizi gerçekleştirmiştik. Bu gelişmelerin yanı sıra Irak Başbakanı Sn. Mustafa el-Kazımi’nin Türkiye’ye olan ziyareti bizleri heyecanlandırdı. Bu heyecanın çalışmalarımıza da yansıyacağından eminiz. Bölgede ilişkilerin güçlendirmesi adına yaptığımız birçok girişim ve ziyaretimiz mevcuttu.

Özellikle Irak’a sınırı bulunan bölgelerde ilişkilerin güçlendirilmesi adına her türlü destek faaliyetine hazırız.Bu kapsamda üzerimize düşen her türlü göreve TISİAD olarak gönülüyüz. Ticaret alanında bunu yapabilecek düzeyde ve tecrübedeyiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR