BAŞKAN KARIŞ’TAN KORONAVİRÜS CEZALARINA “KONGRE” TEPKİSİ

Gündem 27 Mart 2021 12:19
Videoyu Aç BAŞKAN KARIŞ’TAN KORONAVİRÜS CEZALARINA “KONGRE” TEPKİSİ
A
a
“DEVLET VATANDAŞTAN CEZA DEĞİL, HARAÇ ALIYOR”
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, AKP Kongrelerindeki kalabalığa isyan ederek, koronavirüs nedeniyle vatandaşa kesilen cezaların geri iade edilmesi gerektiğini söyledi.
AKP il kongreleri ile başlayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “lebalep” dolu diyerek övdüğü kalabalıklar, toplumun büyük kesiminde tepkiye yol açtı. Son olarak AKP’nin Ankara’daki 7. Olağan Kongresi’nde hem salon içinde hem salon dışında yoğunluk olması koronavirüs nedeniyle büyük paniğe yol açarken, o görüntülere bir tepki de Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış’tan geldi.
“İNSANLAR İLK OKUNUŞTA ANLAŞILMAYAN KURALLARLA İMTİHAN EDİLDİ”
Başkan Karış, “Türkiye, kötü yönetimin getirdiği ekonomik çıkmazın ardından bir de koronavirüs belasının ülkemize bulaşmasıyla 1 yılı aşkın süredir belini doğrultamıyor. Restoranlar, kafeler, kahvehaneler ve pek çok iş yeri çalışamaz hale geldi. Kepenk kapayan esnaf yeniden dükkânını açamazken toplum evlere hapsedildi. İşlerine gelen, manasız ve kimsenin ilk okuyuşta anlam veremediği, anlayamadığı kurallarla da insanlar imtihan edildi. Burnunu kaşımak için maskesini indiren bir genç, parkta soluklanmak için oturan 65 yaş üstü bir vatandaşımız ve binlerce insan bu süreçte para cezalarıyla hem yetkililer tarafından tehdit edildi hem de bu cezalar vatandaşa fatura edildi.” dedi.
“KORONA CEZALARININ İADESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI”
Sözlerine stadyumlardaki “TMM” pankartlarını örnek göstererek devam eden Gelecek Partili Karış, “Boş stadyumlarda Erdoğan’ın kocaman portresini asıp, üstüne de “TMM” yani “Temizlik, Maske, Mesafe” yazarken, AKP kongresindeki bu kalabalık, bu mesafesizlik, bu maske takmama durumu nedir ve vatandaşa işleyen ceza neden AKP’lilere işlememiştir, kanun nerededir? Bu nasıl iki yüzlülük bu nasıl çifte standarttır? Kendilerine ceza yok, halka var! Biz buna Gelecek Partisi olarak karşı çıkıyoruz ve koronavirüs sürecinde vatandaşa kesilen cezaların tamamının iadesini istiyoruz. Bunun için de il teşkilatı olarak Covid-19 cezalarının iadesi için imza kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Bu kampanyanın sadece Mersin’de değil tüm Türkiye’de yayılması için vatandaşlarımızı kampanyamıza davet ediyorum” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR