BAŞKAN KARIŞ’TAN FLAŞ İDDİA

Gelecek Partisi 29 Mart 2021 15:02
Videoyu Aç BAŞKAN KARIŞ’TAN FLAŞ İDDİA
A
a
“MERKEZ BANKASI BAŞKANI YİNE DEĞİŞECEK”
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Merkez Bankası Başkanının yakın zamanda bir kez daha değişeceğini iddia etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4.5 ay önce atadığı Naci Ağbal’ı, Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alarak, yerine AKP eski milletvekili Şahap Kavcıoğlu'nu atadı. Yapılan atamayla cumhuriyet tarihinde ilk defa, Merkez Bankası'na 20 ay içinde dördüncü başkan atanmış oldu.
“KAVCIOĞLU’NUN GÖREVİNE SON VERECEKLER”
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış da atamalarla ilgili konuşarak flaş bir iddiada bulundu. Başkan Karış, “Treni kullanan, kontrolünü kaybetti ve tren raydan çıkma noktasına geldi. Yama dikiş tutmuyor. Tam 20 ayda 4 kez Merkez Bankası Başkanı değişti ama bu son bulmayacak, göreceksiniz yakın zamanda Ağbal’ın yerine atanan Şahap Kavcıoğlu’nun da görevine son verilerek yeni bir başkan daha atayacaklar.” ifadelerini kullandı.
“40 KERE DEĞİŞSE DE İŞE YARAMAZ”
Ekonomideki sorunun kaynağının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu da sözlerine ekleyen Gelecek Partili Karış, “Sayın Erdoğan, kendisi de ifade ettiği gibi ekonominin sorumlusudur. Demokrasi, adalet ve özgürlük yeniden tesis edilmediği sürece, istediği kadar döviz bozdurun çağrısı yapsın. 40 kere Merkez Bankası başkanı değiştirsin işe yaramaz.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR