BAŞKAN KARIŞ, ERDOĞAN’IN “ANAYASA” ÇIKIŞINI YORUMLADI

Mersin 2 Şubat 2021 11:25
Videoyu Aç BAŞKAN KARIŞ, ERDOĞAN’IN “ANAYASA” ÇIKIŞINI YORUMLADI
A
a
“KENDİ ÇIKARDIKLARI ANAYASA’NIN BATTIĞINI İLAN ETTİLER”
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa çıkışını değerlendirerek, “kendi çıkardıkları anayasanın battığını ilan ettiler” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin yeni bir anayasayı tartışmasının vaktinin geldiğini ifade eden Erdoğan, "Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla bu konuda bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz" diye konuştu. 
“BU SİSTEM DERT ÜSTÜNE DERT BİNDİRMİŞTİR”
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Erdoğan’ın bu sözlerini şöyle değerlendirdi:
“Adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, aslı Başkanlık Sistemi olan ve tek bir kişinin dudakları arasından çıkanın esas alındığı bu sistem, ilk günden bu yana Türkiye’nin dertlerine derman olmamış, aksine dert üstüne dert bindirmiştir. Siyasetinden ekonomiye her alanda çözümsüzlük yaratmış, kutuplaşmayı daha da arttırmıştır. Sayın cumhurbaşkanı son çıkışıyla, yeni anayasayı gündeme getirmesiyle de bir nevi kendi çıkardıkları anayasanın battığını ve geçerliliğinin kalmadığını resmen ilan etmişlerdir”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR