Başkan Karış: “Milli değer ve kayıplarımızın da anıldığı anlamlı bir buluşma”

Mersin 26 Şubat 2021 18:46
Videoyu Aç Başkan Karış: “Milli değer ve kayıplarımızın da anıldığı anlamlı bir buluşma”
A
a
Gelecek Partisi’nin iktidar olmaktan anladığı mevcut yönetimden çok uzak bir anlayış”
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun partisinin genel merkezinde gerçekleştirdiği il başkanları toplantısını değerlendirdi.
“GELECEK PARTİSİ’NİN İKTİDAR OLMAKTAN ANLADIĞI MEVCUT YÖNETİMDEN ÇOK UZAK BİR ANLAYIŞ”
Başkan Karış, her başlığıyla önemli değerler taşıdığını söylediği toplantı için şunları söyledi:
“Gelecek Partisi olarak bu buluşma bizim için çok anlamlı ve önemliydi. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun izlediği deneyimli siyaset ve şeffaflıkla sürdürdüğümüz adımlarımız bizi güçlendiriyor. Yıl dönümümüzün de verdiği önemle, milli değer ve kayıplarımızın da anıldığı anlamlı bir buluşma gerçekleştirdik.”
“ÜLKEMİZİN YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA NE KADAR DEĞERSİZLEŞİYOR”
Sadece ülke siyaseti değil uluslararası siyasete dair deneyimli aktarımların gerçekleştiğini ifade eden Karış, şunları söyledi:
“Sayın Davutoğlu’nun yılların getirdiği deneyimi ve donanımıyla sadece il ve ülke değil uluslararası siyasette de şimdiden önemli başlıklarıyla bize katkı sunan bir toplantı oldu. Özellikle gündeme dair Hollanda ve Kanada parlamentosu Doğu Türkistan'da yaşananları dile getirmesi, Japonya Çin şirketlerine müeyyidenin uygulamaya başlaması ve bunun akabinde BM'de 38 ülkenin imza attığı kararların arasında Türkiye’nin adının bile olmaması konularına değinmek ve bu konuları deneyimli olarak aktarılması çıktı. Ülkemizin yurt içi ve yurt dışında ne kadar değersizleştirildiğini bir kez daha gösteriyor bize. Biz Gelecek Partisi olarak muhalif bir siyaset izlemiyoruz, muhalefetten de iktidar olmaktan da anladığımız mevcut yönetimden çok uzak bir anlayış. Bunu bir kez daha doğruladık.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR