Başkan Kabakçı, “Ev Kiraları Denetlensin”

Gündem 3 Ekim 2021 21:54
Videoyu Aç Başkan Kabakçı, “Ev Kiraları Denetlensin”
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Balçova İlçe Başkanı İbrahim Can Kabakçı, “Yüzlerce öğrenci sokakta kaldı. Hükümet çıkıp halen “yurt sorunu yok, öğrencilerimiz için her şey yapıldı” diyor. Madem öyleyse sokaklarda dolaşan bu öğrenciler, parklarda yatan çocuklarımız kim?” diye sordu.
İzmir’de barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencileri, sokaklarda battaniyeler ile dolaşarak bu duruma tepki gösterdi. Polis müdehalesi ile karşılaşan öğrenciler direnişlerinin devam edeceğini belirterek, kiralarda bir üst sınır belirlenmesi gerektiğini söyledi.
GENÇLERİMİZ SOKAKTA KALDI
Konuya ilişkin açıklama yapan TDP Balçova İlçe Başkanı İbrahim Can Kabakçı, öğrencilerin bu haklı direnişine destek vererek, “Okullar açıldığından beri şehirlerimizde geleceğimiz olan öğrencilerimiz yurtlarda yer bulamadı. Yurtların yetersizliği ile ev kiralamak zorunda olan öğrencilerimize ise adeta banka gözü ile bakan ev sahipleri afaki fiyatlar söyleyerek öğrencilerimizi zor duruma soktu. Yüzlerce öğrenci sokakta kaldı. Hükümet çıkıp halen “yurt sorunu yok, öğrencilerimiz için her şey yapıldı” diyor. Madem öyleyse sokaklarda dolaşan bu öğrenciler, parklarda yatan çocuklarımız kim? Neden ilgilenilmiyor. Üstüne üstelik sorunlarını dile getirmek, bu duruma dikkat çekmek isteyen öğrencilerimiz polisle karşı karşıya getiriliyor. Artık bu duruma dur denilmeli. Kiralar da bir limit belirlenilmesi gerekmektedir. Öğrenciler ev kiralayabilmek için bir evde ne yazık ki neredeyse beş on kişi kalmak zorunda bırakılıyor. Çünkü ev kirasını ödeyemiyorlar. Bu gençleri bu duruma sokanlar utanmıyor. Öğrenci oldukları için ne simitle ne makarna ile karın doyurmak zorunda değiller. Ne de bir evde kirayı denkleştirebilmek için onlarca kişi bir arada yaşamak zorunda değil. İkide bir kürsülerde ahkam kesenler, artık konuşmayın, sadece öğrencilerimizin sesini duyun ve gerekeni yapın” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR