BAŞKAN ELVANAĞACI 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

Gündem 18 Mart 2021 14:41
Videoyu Aç BAŞKAN ELVANAĞACI 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çerkeş İlçe Başkanı Cengiz Elvanağacı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Elvanağacı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çanakkale bir savaştan öte destandır. Türk’ün Anadolu topraklarında yaşamak için verdiği azim ve kahramanlıklarla dolu bir destan. Milyonlarca kahraman vatan evladının canları pahasına vatan için savaştığı ve zaferle taçlandırdığı bu destanın 106. yıl dönümünde, ilk günkü heyecan ve coşkuyu halen içimizde barındırıyoruz. 
Kutlu tarihimizin en önemli tarihlerinden olan 18 Mart 1915’i anlamak için vatanın o dönem içinde bulunduğu duruma, kimlere karşı mücadele ettiğine yakından bakmak gerekmektedir. Yetersizlikler ve zorluklar içinde Dünya’nın en güçlü ülkelerinden oluşan orduya karşı, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde verilen mücadele, bugün de ülkemizin refah dolu yarınlarına giden yolda kullanması gereken bir unsurdur. 1915’in ruhunu siyasetten, eğitime her noktaya işleyerek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin aydınlık yarınlarını garanti altına alabiliriz. 
Bu düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde başta Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kahraman vatan evlatlarını rahmet, minnet ve saygı ile anıyor, Çanakkale Zaferi’nin 106. yılını sevinç, coşku ve heyecanla kutluyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR