BAŞKAN DOĞAN: “YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”

Mersin 22 Aralık 2020 13:05
Videoyu Aç BAŞKAN DOĞAN: “YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan, partisinin genel merkez binasının açılışı ve Mustafa Sarıgül’ün Genel Başkan seçilmesiyle ilgili bir tebrik mesajı yayınlayarak, Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını belirtti. 
Mustafa Sarıgül önderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi, Genel Merkez Binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından yapılan seçimle Mustafa Sarıgül Genel Başkan olarak seçildi. Açılışın ardından Genel Başkan Sarıgül ve beraberindeki Anıtkabir’e geçerek Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Törende Sarıgül, Anıtkabir Özel Defterine, “Türkiye Değişim Partisi, Atatürk ilkelerini savunan, cumhuriyetin değerlerini geliştirerek koruyan, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı, laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, hudut ve bayrak birliği diyen, demokratik kitle partisidir. Atam, kurmuş olduğunuz cumhuriyeti ve bize bıraktığınız demokrasiyi evlatlarınız olarak sonuna kadar koruyacağız. Atam, mekânın cennet olsun, evlatların bugün göreve başlıyor” yazdı. Ziyaretin ardından bir basın açıklaması düzenleyen Sarıgül, partisinin düşünce ve görüşlerini aktardı. 
“TÜRKİYE’MİZE HAYIRLI OLSUN”
Gerçekleşen açılışla ilgili bir açıklama yaparak, Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını işaret eden TDP Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan, “Ankara’da gerçekleşen seçimle Sn. Mustafa Sarıgül Genel Başkan’ımız olarak seçilmiş ve kurduğu partinin resmi olarak başına geçmiştir. Kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum, bu davada yanında yer alacağımızı ve desteğimizi her zaman sürdüreceğimizi belirtmek istiyorum. Tüm bu gelişmeler Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcıdır. Bu başlangıcın sinyali Genel Başkanı’mızın, ‘TDP, iktidar ve muhalefetin; bitmiş, tükenmiş, çözüm üretmekten aciz, barış yerine kavga üreten siyasetine nokta koymak üzere geliyor’ açıklamasıyla verilmiştir. Bizler de Anadolu’da yapacağımız çalışmalarda bu değişimin birer temsilcisi olarak hareket edeceğiz. Mersin’imizde milletimizin her daim yanında, onların dertlerine vakıf, sorunlarına çözüm üreten bir siyaset izleyeceğiz. Bu noktada yapıcı bir siyasetle, son dönemlerdeki kaba ve yıpratıcı ortamdan Türkiye’mizi kurtaracağız. ‘Değişim Hareketi’ diyerek başladığımız çalışmalarımızda, Türkiye Değişim Partisi resmen siyaset hayatına başlamıştır, tüm Türkiye’mize hayırlı olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR