BAŞKAN ÇAKMAKLI'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

İYi Parti 9 Aralık 2020 09:25
Videoyu Aç BAŞKAN ÇAKMAKLI'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, 1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabulüyle kabul edilen İnsan Hakları Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Birleşmiş Milletler genel kurulunda 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin ardından , İnsan Hakları günü olarak kutlanan 10 Aralık sebebiyle İYİ Parti Şanlurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmalı bir mesaj yayınladı. Çakmaklı mesajında kadim topraklarda yaşamanın getirdiği birlik ve beraberliğin, insan haklarına sahip çıkmanın öneminden bahsetti.
"İNSANLIK ONURUNA YAKIŞACAK BİR YAŞAMIN ANAHTARI"
Ülkemizin geçmişten bugüne her türlü medeniyete ev sahipliği yaptığına ve bunun bir getirisi olarak birbirimizin haklarına sahip çıkmanın önemine değinen Çakmaklı;" Bu topraklar, geçmişten bugüne kadar bir çok farklı kültüre, inanca, dile, renge ev sahipliği yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Geçmişin yaşanmışlıklarından ders alarak , şimdi de kardeşçe yaşamanın birbirimizin haklarına saygı duymanın ve sahip çıkmanın gereği neyse onu yapmalıyız. Dil, din, renk, cinsiyet hiç bir şey ayırmadan ve tabiki doğaya da saygıyla her türlü insan hakkı ihlalinin karşısında yer almalıyız. 72 yıl önce bugün kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin sadece bir kağıt parçası olarak değil, insanlığın onuruna yakışacak bir yaşamın anahtarı olarak görmeliyiz." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR