BAŞKAN ÇAKMAKLI, ŞANLIURFA HAKKINDA KONUŞTU

İYi Parti 1 Şubat 2021 18:28
Videoyu Aç BAŞKAN ÇAKMAKLI, ŞANLIURFA HAKKINDA KONUŞTU
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı katıldığı canlı yayında Şanlıurfa’nın temel sorunlarına değindi.
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Göbeklitepe Ajans kanalında, Gündem Özel programında Fatma Keber’in konuğu oldu. Şanlıurfa’nın gündemine dair konular hakkında fikirlerini dile getiren Başkan Çakmaklı, önemli mesajlar verdi. 
“BÜTÜN KONULARDA SINIFTA KALDIK”
Ajansın sorularını yanıtlayan Çakmaklı, “Şanlıurfa olarak bütün konularda, siyasi olarak sınıfta kaldık” diyerek COVİD- 19 aşısının Şanlıurfa’ya yeterli sayıda ulaşmadığını söyledi. Çakmaklı şöyle devam etti: “Vatandaşımız bunları hak etmiyor. Vekillerimiz bu konularla yeteri kadar ilgilenmiyor, gündeme taşınmıyor. Hastanelerde de yatak kapasitemiz çok düşük hastanelerimiz yetersiz. Şanlıurfalı kardeşlerimiz tedavilerini Antep, Ankara gibi farklı illerde sürdürüyor.”
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşım araçlarına dair yaptığı “Türkiye’nin en ucuz toplu taşım araçları” açıklamasına da değinilen programda Çakmaklı Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda doğru bilgi vermediğini belirtti.
“HEM FİYAT YÜKSEK HEM HİZMET YETERSİZ”
Şanlıurfa’nın en büyük mahallelerinde özellikle memur, işçi kesimin yoğun yaşadığı bir bölgelerde araçların yetersiz olduğunu söyleyen Çakmaklı şunları ekledi: “Sabah saatlerinde vatandaşlarımız saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar. Araçlar yetersiz, hastaneye gidecek olan vatandaşlarımız iki araç değiştirmek zorunda kalıyor. Belediye doğru bilgi vermiyor Türkiye’nin en ucuz aracı Şanlıurfa’da değil, Van’da Malatya’da daha ucuz toplu taşıma araçları.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR