BAŞKAN BOZDOĞAN, PATLAMA HABERİNİ ALIR ALMAZ HASTANEYE KOŞTU

Mersin 14 Ocak 2020 19:43
Videoyu Aç BAŞKAN BOZDOĞAN, PATLAMA HABERİNİ ALIR ALMAZ HASTANEYE KOŞTU
A
a

Tarsus Devlet Hastanesinin kazan dairesinde bulunan klima ünitesinde meydana gelen patlamada 2’si ağır, 5 teknik çalışanın yaralandığı haberini alan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, yaptığı toplantıyı yarıda bırakarak olay mahalline koştu.

Sıcağı sıcağına hastane yetkililerinden yaralılar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, patlamayı duyarak acil servise akın eden yaralı yakınlarıyla görüşerek onları teskin etti.
 
Hastane ziyaretinin ardından meydana gelen patlama sonucu yaralanan çalışanlara acil şifalar dileyen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Bir vatandaşımızın tırnağına taş değse bizim canımız acır. Meydana gelen olay hepimizi derinden üzdü. İnşallah yaralanan kardeşlerimiz en kısa sürede eski sağlıklarına kavuşurlar. Meydana gelen patlamanın hastane içerisinde olması sağlık personellerimizin yaralılara en hızlı şekilde müdahalesini mümkün kıldı. Umarım bu erken müdahale bir sonuç verir ve bize daha da üzecek bir acıyı yaşatmaz. Biz mutlu ve neşeli günlerde olduğu gibi acıda, hüzünde ve üzüntüde her zaman vatandaşlarımızla iç içe olacağız, sevinci hep birlikte yaşayıp sevgi bağlarımızı güçlü kılacağız. Acımızı paylaşıp üzüntülerimizi hep birlikte azaltacağız.
Yapılacak incelemelerden sonra hastanemizin kazan dairesinde bulunan klima ünitesinde meydana gelen patlamanın nedenleri ortaya çıkacak. Bu patlamanın, ihmaller zincirinin birbiri üzerine eklenmesiyle meydana gelmemiş olmasını umuyorum. Meydana gelen bu üzücü olaydan, toplum olarak, çalışanlar olarak ders çıkarmamız gerekiyor. İş güvenliğini ön planda tutmanın ne kadar önemli olduğu gerçeği ile bir kez daha karşı karşıya kaldık. Bu nedenle her türlü iş kolunda faaliyet gösteren çalışanlarımızı iş güvenliği konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Çalışma şartlarına uyarak gerekli önlemlerin alınmasıyla birlikte meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçebiliriz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR