Başkan Binzet'ten Maraş Katliamı mesajı, BARIŞ VE KARDEŞLİĞİMİZ YARA ALDI

CHP 18 Aralık 2020 14:38
Videoyu Aç Başkan Binzet'ten Maraş Katliamı mesajı, BARIŞ VE KARDEŞLİĞİMİZ YARA ALDI
A
a
CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Türkiye'de barış ve kardeşliğin yaşanan pek çok katliamla yara aldığına vurgu yaparak, Maraş Katliamının insanlığın yaşadığı en büyük utançlardan biri olduğunu dile getirdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Maraş Katliamının 42'inci yıldönümünde yayınladığı mesajında; Türkiye'de yaşanan katliamları anımsattı.
Maraş Katliamının insanlığın yaşadığı en büyük utançlardan biri olduğuna işaret eden Başkan Binzet, Türkiye'de barış ve kardeşliğin yaşanan pek çok katliamla yara aldığına işaret ederek, "19 Aralık ile 26 Aralık 1978'de meydana gelen ve yedi gün süren Maraş Katliamında resmi rakamlara göre 120 yurttaşımız öldürüldü. Alevilere ait 200'ün üzerinde ev yakıldı, 100'e yakın işyeri tahrip edildi. Açılan davalar yirmi üç yıl sürdü. Yakalananların cezaları önce ertelenip sonra serbest bırakıldı. Suçlular cezalandırılmış olsaydı, belki sonrasında yaşanan katliamlar meydana gelmeyecekti. Maraş'ta katliamın acılarını yaşayan ailelere başsağlığı diliyor, yaşamını yitiren canları anıyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR