Başkan Binzet, yaralanan tarım işçileri için mesaj yayınladı

CHP 11 Ağustos 2020 23:30
Videoyu Aç Başkan Binzet, yaralanan tarım işçileri için mesaj yayınladı
A
a

Başkan Binzet, yaralanan tarım işçileri için mesaj yayınladı

ADIYAMAN IRGAT KENTİ OLDU!

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Giresun'a fındık toplamaya giderken geçirdikleri kaza sonucu yaralanan tarım işçilerine geçmiş olsun derken; Adıyaman'ın kanayan yarasına da dikkat çekti. Adıyamanlının doğduğu topraklarda doyamadığına işaret eden Başkan Binzet, "Adıyaman işsiz. Adıyaman ırgat kenti!" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Adıyaman'ın Sincik ilçesinden Giresun'a fındık toplamak için yola çıkan tarım işçilerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu yaralanan işçilere geçmiş olsun dileklerini iletti. 
12 tarım işçisinin yaralanması ile sonuçlanan kazanın Adıyaman'ın yıllardır kanayan yarasını bir kez daha açtığına işaret eden Başkan Binzet, İbn-i Haldun'un “coğrafya kaderdir” sözünü anımsatarak, şunları söyledi: "Adıyamanlı, Karadeniz'e fındığa,  Akdeniz'e narenciyeye, İçanadolu'ya kayısıya gidiyor. Adıyaman adeta ırgat kenti oldu. Adıyaman için, işsizlik, yoksulluk kader olmamalı. Adıyamanlı yurttaşlarımız da daha iyi koşullarda, işsizliğin, yoksulluğun olmadığı bir yaşamı hak ediyor. Gençlerimiz geleceğe umutla bakmak istiyor. Yoksulluk Adıyamanlının kaderi değildir. Adıyaman'ı 'ırgat kenti' yapan zihniyetle mücadelemiz sürecek. 
Sincik ilçemizden Giresun’a fındık işçisi götürmek için yola çıkan minibüsün Sincik çıkışında kaza yapması sonucu yaralanan hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum. 
Sincik halkını ırgatlığa mahkum eden zihniyeti de siyaseti de kınıyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR