Başkan Binzet, Adıyaman'ın il oluşunun 66'ıncı yıl dönümünü kutladı

CHP 1 Aralık 2020 13:15
Videoyu Aç Başkan Binzet, Adıyaman'ın il oluşunun 66'ıncı yıl dönümünü kutladı
A
a
ADIYAMAN DOĞASI GÜZEL, İNSANI BAŞKA GÜZEL 

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, kardeşlik ve barış kenti Adıyaman'ın hak ettiği değeri görmesini temenni ederek, "Doğası güzel, insanı başka güzel Adıyaman ne yazık ki pastadan hak ettiği payı alamıyor. Atalarımız toprağına hasret, çocuklarımız memleketinden uzak büyüyor" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Adıyaman'ın il oluşunun 66'ıncı yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında; "Adıyaman 1 Aralık 1954'te il statüsüne kavuştu. Asırlarca kadim kültürlere ev sahipliği yapmış olan Adıyaman, önemli bir tarihe sahip. Ören yerleri, doğal güzellikleri ile sadece yerli turisttin değil, dünyanın pek çok yerinden de ilgi görüyor. Coğrafi konumu, doğal zenginlikleri, verimli tarım toprakları ile büyük bir potansiyeli de barındırıyor. 
Doğası güzel, insanı başka güzel Adıyaman ne yazık ki pastadan hak ettiği payı alamıyor. Yıllardır ihmal edilmişliğin bir sonu göç veriyor. Ekonomide uygulanan kimi yanlışlardan dolayı köylü kentte göç ediyor. Atalarımız toprağına hasret, çocuklarımız memleketinden uzak büyüyor. 
Adıyaman'ın sahip olduğu potansiyelin harekete geçirilerek, işsizliğin, yoksulluğun bitmesi en büyük temennimiz. Kardeşlik ve barış kenti Adıyaman'ımızın hak ettiği değeri görmesi dileğiyle, il oluşunun 66'ıncı yıl dönümünde tüm Adıyamanlıları sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kentimizin il olmasında katkısı olanlar teşekkür ediyorum. Cumhuriyeti kurarak bu topraklarda bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarımız olmak üzere, topraklarımızın korunması için yaşamlarımızı ortaya koyan şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimizi minnetle yad ediyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR