Başkan Binzet, 'Mafya' Açıklamalarına, Hukuk Vurgusu İle Yanıt Verdi

CHP 18 Kasım 2020 14:46
Videoyu Aç Başkan Binzet, 'Mafya' Açıklamalarına, Hukuk Vurgusu İle Yanıt Verdi
A
a
CUMHURİYET SAVCILARI GEREĞİNİ YAPMALIDIR

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, adı 'suç örgütü' kavramı ile birlikte anılan birinin soylu, ilkeli ve onurlu bir geçmişe sahip Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanını tehdit etmesinin kabul edilemeyeceğine vurgu yaptı. Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Başkan Binzet, savcıları göreve davet etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, organize suç örgütü liderliğinden cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine tepki gösterdi. 
Başkan Binzet, açıklamasında; "İnsani değerlerden uzak, nezaketten, sevgiden zerre nasibini almamış, küstah, adı 'suç örgütü' kavramı ile birlikte anılan birinin soylu, ilkeli ve onurlu bir geçmişe sahip Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanını tehdit etmesi asla kabul edilemez. Umudu 'mafya'da arayanlar da yanlış yerdeler. Derhal bu anlayıştan vazgeçsinler. Türkiye bir hukuk devletidir. Cumhuriyet savcıları gereğini yapmalıdır. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR