Başkan Atay'dan İnsan Hakları Günü mesajı

CHP 9 Aralık 2020 15:47
Videoyu Aç Başkan Atay'dan İnsan Hakları Günü mesajı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, bütün yurttaşların evrensel insan haklarına eksiksiz sahip olmaları için gerekli her türlü düzenlemenin ve uygulamanın eksiksiz hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajında; eşitlik vurgusu yaptı. Birleşmiş Milletlerin 1948 yılında kabul ettiği İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin Türkiye'de 1949 yılında Resmi Gazete'de yayımlanarak hayata geçirildiğini anımsatan Başkan Atay, her insanın yasalar önünde eşit haklara sahip olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:
"Herkes ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal ya da başka türden kanaat, ulusal ya da toplumsal köken, mülkiyet, doğuş veya başka türden statü gibi herhangi bir ayrım gözetilmeksizin, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde belirtilen bütün hak ve özgürlüklere sahiptir. Yurttaşların devlet tarafından eşit olarak korunması esastır. Yaşanan hak ihlallerinde yalnız yasalardan değil, uygulamadan kaynaklanan sorunlar da çözüme kavuşmalıdır."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR