BAŞKAN ALACA, İNTİHAR VAKALARINDAKİ ARTIŞLA İLGİLİ KONUŞTU

Mersin 1 Mart 2021 10:21
Videoyu Aç BAŞKAN ALACA, İNTİHAR VAKALARINDAKİ ARTIŞLA İLGİLİ KONUŞTU
A
a
BAŞKAN ALACA, İNTİHAR VAKALARINDAKİ ARTIŞLA İLGİLİ KONUŞTU:
“İKTİDAR UZAYA, GENÇLER TOPRAĞIN ALTINA GİDİYOR!”
Gelecek Partisi Mersin Kurucu Üyesi ve Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, ekonomik gerekçelerle yaşamına son veren vatandaşları gündeme taşıdı.
Geçim derdi, bu yıl da vatandaşın başlıca gündem maddesi olmaya devam ediyor. Ekonomik kriz, yoksulluk, işsizlik ve gelecek kaygısına bağlı intihar vakaları günden güne artıyor. Kocaeli’de sadece 1 haftada 7 kişi intihar etti, Aydın’da ise bir günde 3 kişi canına kıydı. Ülke genelinde ekonomik sebepler yüzünden yaşanan intiharların, toplam intiharlar içindeki payı 2018’de yüzde 7.3 iken, 2019’da yüzde 9.4’e yükseldi.  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’ne göre sadece işyeri içinde ve/veya işe bağlı olarak intihar edenlerin sayısı 2020’nin ilk 8 ayında 54 kişi oldu.
“SORUNLAR GÖRMEZDEN GELİNEREK ORTADAN KALKMAZ”
Gelecek Partisi Mersin Kurucu Üyesi ve Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca da yaşamına son verenleri gündeme getirdi. Başkan Alaca, “Ekonomik krizi kabul etmeyen bir iktidar var. Gözleri öylesine kararmış ki sadece Kocaeli’de 1 haftada 7 kişi, Aydın’da 1 günde 3 kişi yaşamına son vermiş. Buradan bile insan ne olduğunu anlar. Sorunlar görmezden gelinerek ortadan kalkmaz, reform diyerek, anayasa diyerek sadece lafla bir şeyler iyiye gitmez. Sorunların çözümü için önce o sorunun olduğunu kabul edeceksiniz. Sonra da lafta değil somut adımlarla yolunuza devam edeceksiniz. Gencecik insanlar ekonomik nedenlerle canına kıyıyor? Bu ülkenin evlatlarına bu mu hak? İktidar uzaya, gençler toprağın altına gidiyor” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR