BAŞKAN AKILLI'DAN ELEKTRİK ŞİRKETLERİNİN GİDERLERİNİN FATURALARA YANSITILMASINA TEPKİ

CHP 11 Aralık 2020 11:25
Videoyu Aç BAŞKAN AKILLI'DAN ELEKTRİK ŞİRKETLERİNİN GİDERLERİNİN FATURALARA YANSITILMASINA TEPKİ
A
a
CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı , elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi giderlerinin vatandaşın faturasına eklenmesi yönünde karar alınmasını eleştirdi.
Resmi Gazete'de yayınlanan Elektrik Dağıtım Tarifesinin Düzenlenmesi ile Perakende Satış Tarifesinin Düzenlenmesi hakkındaki tebliğlere göre, 2021-2025 yılları arasındaki 5 yıllık dönemde elektrik dağıtım şirketleriyle elektrik tedarik şirketlerinin yaptıkları masrafların vatandaşın faturasına  yansıtılacağı belirlendi.
"FATURASINI ÖDEYEMENLERİ KARANLIĞA MAHKUM MU EDECEKSİNİZ?"
Yayınlanan tebliğlere göre elektrik tedarik ve dağıtım şirketlerinin, danışmanlık ve müşavirlik, dava, mahkeme, avukat, icra, noter harcamaları, haberleşme, seyahat, konaklama, personel yollukları, büro giderleri gibi harcamaları vatandaşın faturasına yansıtılacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı;" Evine ekmek götüremeyen vatandaşın, zar zor ödedikleri faturalara bu şekilde bir yansıtma yapılması akıl alır gibi değil. Vatandaş elektrik şirketlerinin temsil ve ağırlama giderleri, üye oldukları derneklere ödedikleri aidatlar, verdikleri ilanların giderlerini ödemek zorunda mı? Zaten evlere gelen faturaların yarısı vergi ve dağıtım pay için ödenirken, bir de bu giderlerin vatandaşa yansıtılması, vatandaşa sahip çıkamamanın göstergesidir. Pandemiden dolayı milyonlarca kişi evlerine ekmek alamaz, kirasını , faturasını ödeyemez duruma gelmiştir. Vatandaşın yükü hafifletileceğine , yük üstüne yük bindiriliyor. Faturasını ödeyemeyenleri karanlığa mahkum mu edeceksiniz? Sonrasında vatandaşa nasıl hesap vereceksiniz?" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR