BAŞKAN AKBULUT, BÖLGE TARIMINA BALTA VURACAK KONUYU ELE ALDI

CHP 15 Aralık 2020 14:06
Videoyu Aç BAŞKAN AKBULUT, BÖLGE TARIMINA BALTA VURACAK KONUYU ELE ALDI
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü için açılacak su kuyularının, tarıma engel olacağını dile getirerek, çalışmanın durdurulması çağrısında bulundu.
 Burdur Valili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, Burdur Ceza İnfaz Kurumu Kampüsünün su ihtiyacını karşılamak adına, bölgede su kuyusu ve deposu açılacağı ve binanın su ihtiyacının bu alanlardan karşılanacağı ifade edildi. Konuyla ilgili CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, yazılı bir açıklama yaparak, çalışmanın Kurna, Çatağıl, Sala, Çine, Kayaaltı, Bayındır köylerinde tarıma engel olacağını, köylülerin su bulmakta zorluk çekeceğini dile getirdi. 
“YAPILAN YANLIŞTAN DÖNÜLMESİ İÇİN HUKUKSAL GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ”
 Konunun iptalinin gerektiğine değinerek, iptal için yargıya başvuracaklarına dikkat çeken İl Başkanı Akbulut, “Burdur Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ilgili yerlere diye gönderdiği ‘E-58642767-115.02-2562714’ sayılı yazısında  “Burdur İli Merkez İlçeye bağlı Kurna Köyü sınırları içerisinde yer alan 1420 parsel numara 71 bin 250 metrekarelik yüzölçümlü ‘HARMAN YERİ’ vasfındaki taşınmazın koordinatları belirtilerek tam 18 bin 32 metrekarelik kısmını hazineye geçirerek, inşaatı devam eden Burdur Ceza İnfaz Kurumu Kampüsünün su ihtiyaçlarını karşılamak adına su kuyusu, su deposu yapacağını söylüyor. Bu bölgede yapılacak su depoları bölgede yapılan sulu tarımın geleceğine ipotek koymaktır. Kurna, Çatağıl, Sala, Çine, Kayaaltı, Bayındır köylülerimizin tarıma dayalı ekonomilerini bitirmektir. Bölgede fasulye, domates, mısır, yonca yetiştiriciliği hatta besicilik faaliyetleri tehlikeye girecektir. AKP Burdur Milletvekillerine çağrıda bulunuyorum. Bu kararı derhal iptal ettirin. Yeni yapılacak cezaevinin su ihtiyaçlarını karşılayacağız diye o bölgede ki binlerce vatandaşımızın gelir kaynaklarına set çekmeyin. Konunun Cumhuriyet Halk Partisi olarak takipçisi olacağımızı, yapılan yanlıştan dönülmesi için tüm hukuksal girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygılarımla bildiriyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR