BAŞKAN AĞAÇ BU KEZ GÜMÜŞ OTEL’DEN SESLENDİ

CHP 11 Mayıs 2021 14:34
Videoyu Aç BAŞKAN AĞAÇ BU KEZ GÜMÜŞ OTEL’DEN SESLENDİ
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, kent gündemine ilişkin sorunları, şikâyetleri ve talepleri gündeme getirmeye devam ediyor. Başkan Ağaç bu kez de Gümüş Otel’deydi.
Gümüş Otel’in kentin en eski oteli olduğunu ifade eden CHP’li Ağaç, “Burada en az 60-70 yaşında ağaçlar var. Buradaki bahçe, çevresindeki küçük yapı ve otelle birlikte toplam 2650 metre karelik alan duyduk ki özel idare tarafından imarlı konut ve ticaret alanı olarak satışa çıkarılmış. Belediye de satışı teşvik ediyor.” dedi.
“AĞAÇLAR KESİLMEDEN PARK, MEYDAN YA DA ÖĞRETMENEVİ YAPILABİLİR”
Gümüşhane’nin en yeşil yerinin Gümüş Otel ve çevresi olduğunu ifade eden Başkan Ağaç, “Bırakın Gümüş Otel’in ticaret ya da konut alanı olarak satılıp yıkılmasına, buradaki mevcut karakol binası dahil kaldırılıp, ağaçlar kesilmeden burada kocaman, nefes alacak bir park, bir meydan yapılabilir ya da şehrimize yakışır güzel bir öğretmenevi yapılabilir. Nasıl olsa halka açık bir yer. Gümüşhane’mize ve öğretmenlerimize yakışır bir tesis olarak kullanılabilir burası.” ifadelerini kullandı.
“BU ŞEHRİ MAHVETTİNİZ, BETONA GÖMDÜNÜZ”
Gümüşhane’de konut alanı veya ticaret alanına ihtiyaç olmadığının altını çizen Ağaç, “Gümüşhane’nin beton alana ihtiyacı yok. Gümüşhane’nin yeşile, feraha, huzurla oturabileceği sosyal alanlara ihtiyacı var. Bu şehri mahvettiniz, betona gömdünüz. Gözünüz doymadı. Rantınız, paranız, hırsınız sizinle beraber şehri de mahvetti.” diyerek isyan etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR