BAŞKAN AĞAÇ BAHÇECİK BARAJINI İNCELEDİ

CHP 3 Şubat 2021 12:03
Videoyu Aç BAŞKAN AĞAÇ BAHÇECİK BARAJINI İNCELEDİ
A
a
“İLERLEMEYEN BİR BARAJ İLE SU SORUNUNU ÇÖZMEK İSTİYORLAR”
 Yapımı tamamlanamayan Gümüşhane’nin Bahçecik Barajı’nda inceleme yapan CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, “ hiç ilerlemeyen bir baraj projesiyle güya Gümüşhane’nin su sorununu çözmek istiyorlar” dedi.
 Gümüşhane’nin su sorununa çözüm olarak sunulan Bahçecik Barajı bitmeyi bekliyor. 2019 yılında biteceği dile getirilen barajda şu an hiçbir çalışma yapılmıyor. Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, baraja giderek, alanda inceleme yaptı. Barajda hiçbir çalışma olmadığını belirten Ağaç, bölgedeki baraja su taşıyan akarsuyun da yetersiz olduğunu ve barajı doldurmak için dağların arkasındaki bir barajdan tüneller vasıtasıyla su getirileceğini dile getirdi. 
“BELEDİYE HAYAL SATMAYA DEVAM EDİYOR”
 Gümüşhane’de su sorunu yaşandığını belirterek, belediyenin vatandaşları kandırmak için Bahçecik Barajı’nı gösterdiğini ifade eden İl Başkanı Bedri Ağaç, “Gümüşhanelilere sesleniyor. Her gece 12’de, 1’de, suları keserek suyun toplanmasını bekleyerek, sabah su vermek durumunda kalıyor belediye. Çünkü yıllardır Gümüşhane’nin zengin su rezervlerinden becerip borularla Gümüşhane’ye cazibeli doğal kaynak suyu getiremediler. Şikayetler doruğa çıkınca, insanlar, ‘Bu susuzluk nedir bu çağda, böyle bir su memleketi bir ilde böyle şey olur mu?’ diye baskı yapınca da belediye, ‘Bahçeçik Barajı tamamlanır, az kaldı’ gibi hayal satmaya devam ediyor” dedi.
“GÜMÜŞHANE BÜYÜK BİR SU SORUNUYLA KARŞI KARŞIYA”
 Bu hızda bir çalışmayla alanın barajın bitmeyeceğini dile getiren Başkan Ağaç, “Buraya gelişimizin sebebi bunun bir illüzyon olduğunu, bu kafayla, bu hızla, bu çalışmayla barajın senelerce tamamlanmasının imkan, ihtimalinin olmadığını, yani önümüzdeki birkaç yaz daha, üç dört yaz daha öyle söyleyelim, Gümüşhane’nin çok büyük bir su sorunuyla karşı karşıya olduğunu yerinde tespit etmek için bu açıklamaları yapmak zorunda kaldık. Biz işler yapılsın, Gümüşhane’ye yatırım olsun, insanların ihtiyacı olan temel su sorunu çözülsün istiyoruz ama dediğim gibi yalap şalap başlatılmış ama ödeneksizlikten ama ilgisizlikten ama sahipsizlikten ağır aksak, hatta hiç ilerlemeyen bir baraj projesiyle güya Gümüşhane’nin su sorununu çözmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.
“MİLLETVEKİLLERİNE SESLENİYORUM”
Milletvekillerinin konuya sahip çıkmadığını belirten Ağaç, “Gümüşhane Milletvekillerine sesleniyorum. Ankara’da oturup bayramdan bayrama gelip Gümüşhane’de şöyle bir iki gün görünüp gitmekle olmuyor. Bu memleketin sorunlarına sahip çıkın. Belki iktidarda sözünüz geçmiyor, hükümette etkili değilsiniz. Bunu kamuoyu ile paylaşın. Kamuoyunun desteğini o zaman yanınıza alın. Gümüşhane’nin acil su sorununun çözülmesi için bir şeyler yapın, bastırın, ödenek yoksa ödenek bulmaya çalışın. Su başka şeye benzemez. Yollar tüneller falan bunlarla övünüyorsunuz ama insanların en temel ihtiyacı olan su sorunu çok büyük. Bir an önce çözülmesi lazım” şeklinde konuştu.
 Bahçecik barajının ana gövdesinin inşaatı devam ediyor. Ne zaman tamamlanacağı bilinmeyen barajın gövdesinin yaklaşık 20 metre kadar daha yükseleceği ön görülüyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR