BAŞKAN AĞAÇ, CHP’Yİ TERÖR İLE KARALAMAYA ÇALIŞANLARA SİTEM ETTİ

CHP 17 Şubat 2021 10:14
Videoyu Aç BAŞKAN AĞAÇ, CHP’Yİ TERÖR İLE KARALAMAYA ÇALIŞANLARA SİTEM ETTİ
A
a
Gara’da kaçırılan 13 Türk’ün şehit edilmesinin ardından CHP’ye terör üzerinden yüklenenlere tepki gösteren CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu defalarca bu ailelerle buluştu, görüştü ve onların talebi ve isteğiyle; bu konunun bir an önce çözülmesi ve bu kardeşlerimizin sağ salim ailelerine kavuşturulması yönünde gereken girişimlerin yapılması için tek yetkili ve sorumlu olan Başbakanla görüştü” dedi.
 Türkiye 13 şehidinin yasını tutarken, özellikle sosyal medya üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) önemli isimlerinin fotoğrafları paylaşılarak, terör üzerinden karalama yapılmaya çalışıyor. Büyük tepkilere neden olan bu konuyla ilgili CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Ağaç’ın açıklamasının başlıkları şöyle:
“ŞİDDET VE TERÖR DÜŞÜNCEYİ İFADE VE SAVUNMA ARACI DEĞİLDİR”
Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde PKK tarafından yıllardır rehin olarak tutulan 13 yurttaşımızı kurtarmaya dönük bir operasyon yapılmış, terör örgütü bu operasyon sırasında 5-6 yıl önce çeşitli bölgelerden kaçırdığı ve elinde tuttuğu güvenlik mensuplarından oluşan 13 evladımızı bulundukları mağarada infaz etmek suretiyle şehit etmiştir. Bu alçak terör eylemini ve bu eylemi gerçekleştiren uygar dünyanın utancı, insanlık düşmanı alçak terör örgütünü şiddetle lanetliyorum. Halkımızı, siyaset ve sivil toplum kurumlarımızı bu onursuz ve alçak eyleme ve bu eli kanlı terör örgütüne tavır almaya çağırıyorum. Şiddet ve terör düşünceyi ifade ve savunma aracı değildir. Terörü meşrulaştıran ve sessiz kalan herkese de bir insan olduklarını ve insanlığın bir parçası olduklarını hatırlatıyorum. 
“SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU DEFALARCA BU AİLELERLE BULUŞTU”
Diğer taraftan şehitler üzerinden her fırsatta CHP’ye saldıran siyasilere ve yandaş medya trollerine sesleniyorum, ‘CHP olarak kaçırılan asker ve polislerimiz için basın toplantıları ve açıklamaları yaptık, defalarca konuyu gündeme getirdik, mecliste hükümete defalarca soru önergeleri verdik ancak; bu konuda verdiğimiz soru önergelerine hükümet cevap vermeye tenezzül bile etmedi.’ Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu defalarca bu ailelerle buluştu, görüştü ve onların talebi ve isteğiyle; bu konunun bir an önce çözülmesi ve bu kardeşlerimizin sağ salim ailelerine kavuşturulması yönünde gereken girişimlerin yapılması için tek yetkili ve sorumlu olan Başbakanla görüştü. 
“SİZLER BU KONUDA NE SÖYLEDİNİZ VE NE YAPTINIZ?”
İktidar yetkilileri ve iktidarın koşulsuz savunucuları; peki sizler bu konuda ne söylediniz ve ne yaptınız? Harekât  sırasında hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine, Emniyet ve MİT Teşkilatımız ile asil Türk Milletimize başsağlığı ve sabırlar, operasyonda yaralanan yaralı yiğitlerimize de acil şifalar diliyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR