Başkan Ağaç, AKP kongrelerini eleştirdi

CHP 2 Şubat 2021 19:08
Videoyu Aç Başkan Ağaç, AKP kongrelerini eleştirdi
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, AKP kongrelerini işaret ederek, “Peki bizim esnaf teknemiz neden kapalı” dedi.
 Pandemi sürecinde birçok iş yeri ve işletme sağlık kuralları çerçevesinde kapatıldı. Ancak AKP bu süreçte farklı illlerde kapalı salonlarda kalabalık il kongreleri yaparak, tepkilere neden oldu. Konuyla İlgili CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç yazılı bir açıklama yaparak, esnafı hatırlattı. Ağaç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“Önemli olan kimin bekası?”
“AKP'lilerin keyfi yerinde maşallah! Millet açmış, esnaf kepenk kapatmış, Kahvehaneler ve Çay ocaklarında 5-10 kişi pandemi açısından risk yaratıyormuş veya lokantalar 3-5 kişi oturur diye kapalıymış kimin umurunda? Önemli olan kimin bekası? Pandemi; resmi bayramlarda veya 10 Kasım'da 5-10 kişi ile Atatürk Anıtlarına çelenk koymaya, Somalı işçilerin hakları için yürüyüşüne, Baro seçimlerine, yani işe gelmeyen her şeye engel ama; kapalı salonlarda binlerce kişi ile yapılan AKP Kongrelerine Pandemi engel değil. AKP Genel Başkanı kalabalıklara şöyle sesleniyor: ‘Şu kapalı salonlarda Adana'da, Antalya'da, Bursa'da, Muğla'da bu salgına rağmen tıklım tıklım bu salonları haftanın başında oralarda buluşma ve buluşturmayı sağladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.’ Esnaf da şunu konuşuyor. ‘Peki bizim esnaf teknemiz neden kapalı?’”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR