Başkan Adem'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

CHP 23 Kasım 2020 14:28
Videoyu Aç Başkan Adem'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
A
a
ÖĞRETMENLERİMİZ SONSUZ BİR SAYGI GÖRMELİDİR

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasının öğretmenlerin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ile mümkün olduğunu vurgulayarak, "Böylesine değerli öğretmenlerimiz sonsuz bir saygı görmelidir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı. 
Başkan Adem, mesajında; "24 Kasım 1928'te Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin 'Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gün olmasından dolayı 24 Kasım'ı Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Ancak ne yazık ki bu kutlamalar buruk yaşanıyor. 
Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması ancak öğretmenlerin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ile mümkün olacaktır. Böylesine önemli bir sorumluluğu olan öğretmenlerimizin hak ettiği değeri görmesi için gerekli düzenlemeler hemen yapılmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Büyük Atatürk’ü rahmetle yad ediyor, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR