BAŞKAN ADEM, NİĞDE BARO BAŞKANI ÇİMEN’İ ZİYARET ETTİ

CHP 11 Şubat 2021 15:23
Videoyu Aç BAŞKAN ADEM, NİĞDE BARO BAŞKANI ÇİMEN’İ ZİYARET ETTİ
A
a
Niğde Baro Başkanı Osman Çimen’i ziyaret eden CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, “baroların sesinin kısılmak istenen bir ortamda hukukun üstünlüğünden söz edilemez” dedi.
MYK Üyesi, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cansu Bülbül ve Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı’nın katılımında, Niğde Baro Başkanı Osman Çimen’i ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, barolar üzerine baskı kurulmaya çalışıldığına dikkat çekti.
“FİKİR BİRLİĞİNE VARDIK”
 Ziyaretin detayları hakkında da bilgi veren Başkan Adem, “Baroların üzerinde ki baskıdan ve genel kurullarının yaptırılmaması üzerine konuştuk. AKP il kongrelerini yaparken baro seçimlerinin ertelenmesinde art niyet olduğu konusunda fikir birliğine vardık. AKP tarafından baroların sesinin kısılmak istendiği, yok sayıldığı bir ortamda demokrasinin ve hukukun üstünlüğünden kimse söz edemez. Güçler ayrılığı ilkesinin yeniden Türkiye’de etkin kılınması ve denetleme imkanların tekrar sağlanması gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu hususlarda her türlü adımı atacak ve hukukun üstünlüğünü yeniden temin edeceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR