BAŞKAN ADEM, BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

CHP 15 Şubat 2021 18:33
Videoyu Aç BAŞKAN ADEM, BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI
A
a
Gara’da PKK tarafından kaçırılan vatandaşların vurularak şehit edilmesiyle ilgili, CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, başsağlığı mesajı yayınladı.
Irak’ın kuzeyinde bulunan Gara bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarda bir mağarada terör örgütü PKK tarafından şehit edilmiş 13 Türk vatandaşının cansız bedenine ulaşıldı. Acı gelişmeyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, başsağlığı mesajı yayınaldı. Başkan Adem mesajında:
“Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde yürütülen askeri operasyonda PKK tarafından yıllardır rehin tutulan 13 yurttaşımız, bu terör örgütü tarafından infaz edilmiştir. Bu terör eylemini ve bu eylemi gerçekleştiren uygar dünyanın utancı bu terör örgütünü lanetliyorum. Şiddet ve terör düşünceyi ifade ve savunma aracı değildir. Eğer bu teröristlere insani ve vicdani referanslar yetmiyorsa onlara Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu’ndan “Komutan Yardımcısı Marcos’un” sözleriyle sesleniyorum; ‘Savunmasız insanları infaz eden zalimler ancak “Şimr” kadar alçaktır.’ Terörü meşrulaştıran ve sessiz kalanları da lanetliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, gözü yaşlı ailelerine ve yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. Kahraman Mehmetçik’imizin Kuzey Irak’ta verdiği mücadelede başarıya kavuşacağına eminim. Bu zor şartlar altında yurdunu, vatanını güven ve huzur içinde tutun tüm askerlerimizin Allah yardımcısı olsun.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR