Barış Mahallesinde; çöp ve çeşitli atıklar ile ot ve çalı biriken boş arsalar temizlendi

Gündem 8 Eylül 2020 15:44
Videoyu Aç Barış Mahallesinde; çöp ve çeşitli atıklar ile ot ve çalı biriken boş arsalar temizlendi
A
a

Barış Mahallesinde; çöp ve çeşitli atıklar ile ot ve çalı biriken boş arsalar temizlendi

Temiz ve sağlıklı bir Akdeniz için ekipler 7/24 görev başında
* Akdeniz Belediyesi; tüm dünyayı etkisi altına alan salgın riski nedeniyle güçlendirdiği araç ve ekipman kapasitesi ile temiz ve sağlıklı çevrenin korunması ve sürdürülmesi amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Akdeniz Belediyesi Kriz Masasına bağlı mobil ilaçlama ekipleri; Koronavirüs (Covid19) salgınına karşı ilçe genelinde bulunan sağlık kuruluşlarında, eczanelerde, ticaret merkezleri ile semt pazarlarında, resmi ve özel işyerleri ile vatandaşların konutlarında ilaçlama-dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.
Temiz ve sağlıklı çevre hakkı korunuyor
Diğer yandan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri de Akdeniz’in doğasını ve çevresini korumak, vatandaşlara daha temiz ve sağlıklı bir çevre sağlamak amacıyla kesintisiz şekilde çalışıyor. Her gün yüzlerce ton çöp ve atığı ilçeden çıkaran ekipler, vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendiriyor.
Çöp, ot ve çalı biriken boş arsalar temizlendi
Son olarak ekipler; Bahçe Mahallesi’nde bulunan boş arsalarda biriken, yer yer vatandaşların şikâyetine de konu olan çöpleri, evsel atıkları, yangın riski taşıyan kurumuş ot ve çalıları, iş makineleri yardımıyla temizleyerek kamyonlara yükledi ve mahalleden çıkardı.
Barış Mahallesi sakinleri; sürüngenler ve haşerelerin toplandığı boş arsaların temizlenmesi nedeniyle memnuniyetlerini dile getirdi.
Öte yandan; gece-gündüz demeden çalışan ekipler, bir yandan cadde ve sokakları da ilaçlayıp dezenfekte ederken, salgın tehlikesine karşı ilçe genelinde bulunan çöp konteynırlarını da sürekli boşaltıp ilaçlı su ile yıkıyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR