Mersin

Aziz Biricik’ten 10 Kasım mesajı: TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR

CHP Akdeniz Belediye Başkan aday adayı Aziz Biricik, Türkiye Cumhuriyeti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleriyle, devrim ve ilkelerinin ışığında sonsuza kadar yaşayacağını vurguladı.

Aziz Biricik’ten 10 Kasım mesajı:  TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR

8 Kasım 2018 09:59
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan aday adayı Aziz Biricik,  Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ün tüm yaşamını Türk Milleti’nin özgürlüğüne ve bağımsızlığına adamış büyük bir devlet adamı ve büyük bir asker olduğuna vurgu yapan Biricik, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; hayatı boyunca umutsuzluğa, yılgınlığa düşmemiş; imkansızlıklara boyun eğmemiş; silah arkadaşları ile birlikte, Kurtuluş Mücadelesi vermiştir. O, sadece vatan topraklarını kurtarmakla yetinmemiş, dünyadaki tüm mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur.
Çağdaş, laik, aydın Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak hepimizin en büyük görevidir. Türkiye Cumhuriyeti, kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü fikirleriyle, devrim ve ilkelerinin ışığında ebediyete kadar yaşayacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti’ni binlerce yıllık zengin tarihi birikimimiz üzerine inşa eden, dahi asker ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde milletçe; saygı, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku