Ayhan Barut, Adalet Arayışımız Bitmeyecek!

Mersin 22 Haziran 2020 14:52
Videoyu Aç Ayhan Barut, Adalet Arayışımız Bitmeyecek!
A
a

420 Km’lik Adalet Yürüyüşü Gerçekleştirmiş Bir Partiyiz Adalet Arayışımız Bitmeyecek! CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut Tren Medya’nın canlı yayın programına katılarak Naime Akbin’in sorularını yanıtladı. Ayhan Barut program esnasında ülkenin gündemlerine temas eden pek çok konuya değinirken; son dönemde meclise gelecek olan yasa tasarılarını ve tutuklu gazeteciler gündemlerini de değerlendirdi.

YENİ YASA İLE İNSANLAR MESLEK ALANLARINA HAPSEDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Önümüzdeki günlerde meclise gelmesi tartışılan TMMOB (Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası) ve Barolar Birliği düzenlemelerine ilişkin konuşan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut; “STK’lar, odalar geçmişten bugüne muhalefeti dile getirmişleridir, mesleklerini yaparken halkın sorunlarını da göz ardı etmemişlerdir, iktidar muhalefet yapan hiçbir grubu istemiyor. TMMOB ve Barolar Birliği’nin  seçim yasasını değiştirmeyi hedefliyorlar.” dedi. “Kişileri meslek alanlarına hapsetmeye çalışan ve halkın sorunlarından uzaklaştırmaya çalışan bir anlayışın ürünü olarak meclise getirilecek bu yasa eleştiriye ve muhalefete olan tahammülsüzlüğün de bir yansımadı” diyerek gündeme getirilen yasa teklifini eleştirdi.

DÖRDÜNCÜ GÜÇ OLAN MEDYAMIZ HAVUZ MEDYASINA DÖNÜŞTÜ!

CHP’nin 420 kilometrelik yol boyunca günlerce süren Adalet Yürüyüşünü gerçekleştirmiş bir parti olduğuna muhalefet yapmaktan asla vazgeçmeyeceklerine vurgu yapan Barut ülkenin özgürlükler ve adalet konusunda geldiği durumu da değerlendirdi. Geçtiğimiz günlerde tutuklanan gazeteci Müesser Yıldız’ın ve yüzlerce tutuklu gazetecinin olduğu bir ülke olduğumuzu ve tutuklu gazeteciler konusunda dünya listelerinin başında yer aldığımızı vurguladı.

Ayhan Barut; “Medyamız giderek havuz medyasına dönüşüyor, geçmişte dördüncü güç olarak değerlendirdiğimiz medyanın her geçen gün sesi biraz daha kısılmaya çalışılıyor. Eleştiriye tahammülü olmayan iktidar gazetecileri tutuklayarak basının sesini kesmeye çalışıyor” dedi.

Ayhan Barut sözlerini adalet arayışlarının son bulmayacağına dair vurgularla sonlandırdı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR