Mersin

Avukat Yakaryılmaz’dan Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

CHP 27 Dönem Mersin Milletvekili A. Adayı Avukat Fatma Yakaryılmaz, Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda, cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıkacak nesiller yetiştirmenin, nitelikli, eşit, çağdaş, sorgulayan, analitik ve sosyal becerileri yüksek öğrencileri yetiştirecek bir eğitim modeliyle mümkün olduğunu söyledi.

Avukat Yakaryılmaz’dan Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

14 Eylül 2018 17:27
-A

+A

 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27 Dönem Mersin Milletvekili A. Adayı Avukat Fatma Yakaryılmaz, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Eşit, parasız eğitimin anayasal bir hak olduğunu ifade eden Avukat Yakaryılmaz, “Bugün dünyada, bilim ve teknoloji büyük bir hızla gelişiyor, ülkelerin refahı ve bireylerin yaşam standartları buna bağlı olarak yeniden şekilleniyor. Dünyaya entegre olabilmek nitelikli ve becerikli iş gücünün yetiştirilmesi ve istihdam edilmesi ile mümkündür. Türkiye’nin dünyadaki teknolojik değişimi takip edebilmesi ve bazı alanlarda öncü olabilmesi için yetkin, beceri düzeyi yüksek ve sorgulayan gençler yetiştirmesi gerekiyor.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder’ sözüyle eğitimin önemine vurgu yapmıştır.
Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda, cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıkacak nesiller yetiştirmek, nitelikli, eşit, çağdaş, sorgulayan, analitik ve sosyal becerileri yüksek öğrencileri yetiştirecek bir eğitim modeliyle mümkündür.
Tüm öğrencilerin ve öğretmenlerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, tüm öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku