Mersin

Avukat Yakaryılmaz, Özgecan Aslan’ı andı

Avukat Fatma Yakaryılmaz, kadına yönelik şiddetin sona ermesi gerektiğine vurgu yaparak, “Kadına yönelik her türlü şiddet sona ermeli, ülkemiz bu ayıptan kurtarılmalıdır” dedi.

Avukat Yakaryılmaz, Özgecan Aslan’ı andı

11 Şubat 2019 11:06
-A

+A

Avukat Fatma Yakaryılmaz, Tarsus'ta 11 Şubat 2015 akşamı Mersin'deki evine dönmek için bindiği minibüsün sürücüsü tarafından henüz 19 yaşındayken öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı yayınladığı mesajla andı.
Kadına karşı şiddetin, en yaygın insan hakları ihlallerinden biri olduğunu kaydeden Avukat Yakaryılmaz, “Özgecan Aslan henüz 19 yaşında iken vahşi bir cinayete kurban gitti. Ülkemizde büyük infiale neden olan bu cinayetin ardından kadına yönelik şiddetin ortadan kalkmasını beklerken, ne yazık ki artarak devam ediyor. Kadına karşı şiddet, çözülmesi gereken bir toplumsal sorundur. Kadına yönelik şiddetin temelinde cinsiyet eşitsizliği yatmaktadır. Kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmak için kadınların yaşamın her alanında yer almasının önündeki engeller kaldırılmalıdır. 
Şiddeti ortadan kaldırmak için yapılacak düzenlemeler toplumsal yaşama ve hukuk sistemimize yansıtılmalıdır. 
Ölümünün 4. yılında Özgecan Aslan’ı rahmetle anıyor, kadına ve çocuğa yönelik her türlü şiddet, istismar ve ihmalin son bulmasını istiyorum” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku