Mersin

ASKF BAŞKANI ERTAŞ İSTEDİ FEDERASYON ATAMA YAPTI!

Mersin Futbol İl Temsilciliği seçimlerine kısa bir süre kala, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Şube Başkanı Ali Düşmez’in yanlı tutumu seçimlere gölge düşürdü. Aynı zamanda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı da olan Düşmez, kulüplerin demokratik hakkı olan seçim yapma özgürlüğünü elinden alarak atama yapması Mersin Spor Camiası’nda tepkilere neden oldu.

ASKF BAŞKANI ERTAŞ İSTEDİ FEDERASYON ATAMA YAPTI!

30 Temmuz 2019 14:27
-A

+A

Seçim zamanı gelen Mersin Futbol İl Temsilciliği’ne Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Şube Başkanı Ali Düşmez’in atama yapması Mersin Spor Camiasında tepkilere neden oldu. Aynı zamanda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı da olan Düşmez’in ‘ASKF Başkanlarının istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz’ diyerek Mersin Futbol İl Temsilciliğine Murat Altınöz’ü ataması Futbol Federasyonu’nun tarafsızlık ilkesine gölge düşürdü.
 
ATAMA HUKUKA DA
VİCDANLARA DA AYTIRIDIR

Yaklaşan seçimler öncesi Futbol İl Temsilciliğine aday olan Ayhan Gök, yapılan atamanın hukuka da vicdanlara da aykırı olduğunu söyledi. Kendisinin Futbol Federasyonu Amatör İşler Şube Başkanı Ali Düşmez ile görüştüğünü ve Düşmez’in kendisine atama yaptıkları bilgisini verdiğini söyleyen Gök, “Atamanın yapılması ile ilgili sebebi sorduğumda bana sayın Düşmez, ASKF Mersin Başkanı Mithat Ertaş’ın istediğini söyledi. Mithat Ertaş’ın yeni seçilecek olan kişilerle çalışamayacaklarını sebep göstererek atama yapılmasını istediğini ve bu doğrultuda İl Temsilciliğine atama yaptıklarını belirten Düşmez’in bu tutumu asla Kabul edilemez” dedi.
 
KULÜPLERİN SEÇME VE SEÇİLME
HAKKI GASP EDİLMİŞTİR!

‘Türkiye Futbol Federasyonunu ASKF Başkanları mı yönetiyor’ diyerek tepkisini ortaya koyan Ayhan Gök, “Seçim zamanı gelmişken, ortada adaylar varken, kulüplerin demokratik seçim hakkı doğalken neden atama yapılıyor?. O zaman Türkiye’nin hiçbir yerinde İl Temsilciliği seçimleri yapılmasın direk ASKF başkanları atamayı yapsın. Bu hukuk dışı bir uygulamadır. Kulüplerin seçme ve seçilme hakları ellerinden alınmıştır. Kulüplerin söz hakkı ortadan kaldırılmıştır. Türkiye Demokratik Hukuk Devleti’dir. Seçimlerde demokrasinin en temel unsurlarından biridir. Ancak şuan seçim yapmamaları Mersin’e, Kulüplere ve Futbol camiasına hakarettir” ifadelerini kullandı.
 
DÜŞMEZ MERSİN’DEKİ
BAŞKANINI KOLLUYOR

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Şube Başkanı olan Ali Düşmez’in ayrıca ASKF Genel Başkanı olduğunu da hatırlatan Gök, “Sayın Düşmez TASKK Genel Başkanı olmasından kaynaklı Mersin’deki başkanını kollamaktadır. Bir kere ASKF ile İl Temsilciliğinin görevleri farklıdır. Birbirlerine karışmak gibi bir kural bir durum yoktur. Ne demek ASKF Başkanı ile İl Temsilcisi uyum içinde çalışamayacak diye atama yapmak. Ben kulüpler adına adayım. Kulüplerin bu duruma ağırlık vermesi lazım. Buradan Mersin’deki tüm kulüplere çağrımdır. Hakkınıza sahip çıkın. Yapılan hukuksuzluğa, anti demokratik tutuma karşı sessiz kalmayın” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku