Mersin

ARSLAN'IN 3 OCAK MESAJI

ASKON Mersin Şube Başkanı ve ARBEL A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan, Mersin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü kutladı.

ARSLAN'IN 3 OCAK MESAJI

3 Ocak 2019 10:00
-A

+A

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şube Başkanı ve ARBEL A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Arslan, “Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Kurtuluş mücadelesiyle birlikte Güney Cephesi’nde de başlatılan Kuva-i Milliye hareketi, işgalci güçleri birçok yerde geri çekilmek zorunda bırakmıştı.
Mersinli kahraman Kuva-i Milliyecilerin verdiği mücadele sonunda zor günler yaşayan işgalcilerin imdadına 20 Aralık 1921 tarihinde imzalanan Ankara anlaşması yetişmiş ve bu anlaşmaya göre işgal kuvvetleri kaçarcasına 3 Ocak 1922 tarihinde Mersin’i terk etmişlerdir.
Mersin halkı, işgalde çok zor günler yaşamasına rağmen işgalcilere karşı yılmadan mücadele etmiştir.
Atatürk, ‘Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız’ diyerek, ortak amacımızı ortaya koymuştur. Hedefimiz her alanda güçlü bir Mersin yaratmaktır.
Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha şükranlarım sunuyor ve tüm Mersin halkının 3 Ocak kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku