Arslan, “Engelsiz bir dünya diliyorum”

Mersin 2 Aralık 2020 22:17
Videoyu Aç Arslan, “Engelsiz bir dünya diliyorum”
A
a
ARBEL A.Ş Kurucu Başkanı ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, engelsiz bir dünya dileğinde bulundu. 

Başkan Arslan mesajında,  “Hayata, engelleri ile tutunmaya çalışan bütün kardeşlerimizin yanında olup, onların daha kaliteli ve daha yüksek standartlarda bir yaşam sürmelerini sağlamak hepimizin görevidir. Hepimizin vicdanıdır.
Çağdaş ve gelişmiş bir toplum olmanın temel öğelerinden biri de, engellilerin toplumsal yaşama dâhil olmalarıdır. Unutulmamalıdır ki bir toplumun engellilerinin iş ve sosyal hayata katılma oranı o toplumun olgunluk seviyesini belirler.
Engelli olmanın, yalnızca kişinin ve ailesinin sorunu olmadığı bilinci ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin engelliler hakkında farkındalık yaratmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak üzere çalışması, dezavantajlı grupların başında gelen engellilerin ötelenmeden, hatta pozitif ayırımcılık uygulanarak yaşam kalitelerinin yükseltilmesi hususunda sorumluluk alması gerekmektedir. Ülkemizin ciddi bir yüzdeliğini oluşturan ve ‘engelli’ yerine ‘dezavantajlı grup’ diye tabir etmemiz gerektiğini savunduğumuz kardeşlerimizin engelsiz bir yaşam sürmeleri diliyorum.” Dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR