Mersin

ARBEL’den iddialara tepki

Mersin’de ARBEL yöneticilerinin PKK terör örgütü ile ilişkilendirilerek dava açıldığı yönünde haberlerin basında yer alması üzerine önce şirketin avukatı açıklama yaparak, tepki gösterdi.

ARBEL’den iddialara tepki

8 Ekim 2018 08:46
-A

+A

 
 
Arbel A.Ş. ve Arslan Ailesi Vekili Av. Murat Altındere, bazı basın ve yayın organlarında kasıtlı olarak müvekkil olduğu şirket Arbel A.Ş ve yöneticileri hakkında PKK terör örgütü ile ilişkilendirilerek dava açıldığı yönünde haberler yapıldığını söyledi.
Arbel A.Ş. hakkında hiçbir adli veya idari yaptırım, dava ve soruşturma söz konusu olmadığı gibi belirtilen davanın şirketle de hiçbir ilgisi bulunmadığını ifade eden Altındere, açıklamasında şunları kaydetti:
“Bahse konu dava tamamıyla şirket yöneticileri olan Arslan Ailesine karşı kin ve husumet besleyen FETÖ örgüt üyelerinin ve çıkar amacı güden dolandırıcı bazı şahısların asılsız iddiaları üzerine açılan soruşturma ile ilgili olup, nitekim söz konusu haberde adı geçen ve şikayetçi olduğu belirtilen Mustafa U. H. adlı eski polis müdürü kişi şikayetimiz üzerine FETÖ örgüt üyesi olmaktan tutuklanan, KHK kapsamında meslekten ihraç edilen ve hakkında halen müştekisinin sadece Arslan Ailesi olduğu Mersin 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada yargılanmaktadır.  Bu fetöcünün ve iş adamı kisvesi altındaki çıkar amacı güden bir şahsın gerçek dışı, soyut ve mesnetsiz beyanlarına itibar edilerek değerli basınımız yanlış bilgilendirilerek bu şekilde kasıtlı ve ısmarlama haberler yapılması oldukça düşündürücü ve üzücüdür. Ayrıca söz konusu haberler Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs amacı gütmekte olup, bu kapsamda ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isteriz. 
Arslan ailesi her dönem hain terör örgütlerine karşı olduğu gibi bu dönemde de devletin ve milletin yanında yer almış ve ülkemizde bu örgütlerin en çok mağdur ettiği ailelerden birisi olmuştur. Bu husus devletimiz kayıtlarında da sabittir.
Anayasanın en temel haklarından olan ‘Masumiyet Karinesi’ gereğince hiç kimse hakkında kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadan bu şekilde adeta yargısız infaz yapılarak peşinen suçlu adledilemez. Yargı sürecinin sonunda Arslan Ailesinin bu mesnetsiz ve kasıtlı kişilerin uydurduğu suçlamalardan aklanacağı kuvvetle muhtemeldir.
Bu şekildeki gerçek dışı, yanlı ve kasıtlı haberlere itibar edilmemesini değerli basınımızdan ve kamuoyundan istirham ederiz.”

Anahtar Kelimeler : ARBEL’den iddialara tepki,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Yılın markası Arbella

Yılın markası Arbella

17:14 - 18 Aralık 2018

SUNAY, MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

SUNAY, MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

18:58 - 19 Kasım 2018

ARSLAN'DAN TAZİYE MESAJI

ARSLAN'DAN TAZİYE MESAJI

10:23 - 12 Kasım 2018

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku