Mersin

Anneler Günü’ne uluslararası etkinlik

Mersin’de Hatice Uluğ İlköğretim Okulu öğrencileri, Bulgaristan, Hırvatistan, Arnavutluk, Azerbaycan, İtalya ve Türkiye’den 23 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen proje kapsamında sokaklarda çiçek dağıtarak Anneler Günü'nü kutladı.

Anneler Günü’ne uluslararası etkinlik

15 Mayıs 2019 15:46
-A

+A


Anneler Günü, Mersin’deki Hatice Uluğ İlköğretim Okulu’nun da yer aldığı uluslararası bir proje ile kutlandı. 
Happy Mother’s Day adıyla hazırlanan eTwinning Projesi, Mersin’deki Hatice Uluğ İlkokulu ile Bulgaristan, Hırvatistan, Arnavutluk, Azerbaycan, İtalya ve Türkiye’den 23 öğretmenin katılımıyla gerçekleşti.
 
2 ay sürmesi amaçlanan projede her okul farklı bir etkinliğe imza atıyor. Okul veli iletişimini güçlendirmeyi hedefleyen proje kapsamında; Hatice Uluğ İlkokulu 3-I sınıfı öğrencileri de pazar günü anneler günü olması dolayısıyla, Happy Mother's Day projesi çerçevesinde öğretmenleri Özden Arar ve Erdal Oylum ile birlikte sokak sokak gezerek annelerin anneler gününü çiçek dağıtarak kutladı. Anneler, etkinliğin çok hoşlarına gittiğini belirterek, ilk kez böyle bir etkinlikle karşılaştıklarını dile getirdi. Öğrencilerde kendi annelerini ve komşularını mutlu ettikleri için mutlu olduklarını ifade etti.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Dilan aslan 16 Mayıs 2019 10:17

İlkez sürpriz bir anneler günü kutladım çocukları karşımda gördüğümde neye uradigimi şaşırdım birde hep birlikte şiir okumaları beni duygulandirdi. Bu proje için özden hanım başta olarak tüm emeği geçen öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi şükran ediyorum

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku