ANKET FİRMALARI ŞUBAT AYI SONUÇLARINI AÇIKLADI

Siyaset 3 Mart 2021 15:47
Videoyu Aç ANKET FİRMALARI ŞUBAT AYI SONUÇLARINI AÇIKLADI
A
a
CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI KAN KAYBEDİYOR ONUR İTTİFAKI YÜKSELİŞTE 
Avrupa merkezli araştırma şirketleri ve Türkiye’de faaliyet gösteren önemli araştırma şirketleri Şubat ayı anket sonuçlarını açıkladı. Anketlerde Onur Hareketi’nin dikkat çeken yükselişi yer aldı.
Yapılan anket sonuçlarında Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın kan kaybettiği, Yaşar Aydın liderliğindeki Onur İttifakı’nın ise oylarını artırarak yükselmeye devam ettiği görüldü.
Anket firmalarının raporlarında yer alan bazı bilgiler ise şunlar:
Anket sonuçlarına göre en çok oy kaybeden partiler sırasıyla AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP oldu. Bu partilere oy veren seçmenlerin yüzde 60’tan fazlası yeni bir arayış içerisinde. Taze kan arayan seçmenlerin önemli bir kısmı Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın’ı dikkatle takip ediyor, sempati besliyor ve oy verebileceğini ifade ediyor. Seçmenlerin yüzde 40’ı ise Onur Hareketi’nin ortaya koymuş olduğu fikirlerin kendilerine çok yakın olduğunu hatta neredeyse birebir olduğunu ve bu nedenle Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın’ı desteklediklerini söylüyor.
Yurtdışı araştırma şirketlerinin raporlarında da aynı sonuçları görmek mümkün. Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın’ın halktan büyük bir destek aldığı ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Aydın’ın güçlü bir aday olduğu vurgulanıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR