Ali Rıza Babaoğlan, Mersin’e DEVA olabilir

Ak Parti 25 Haziran 2020 20:06
Videoyu Aç Ali Rıza Babaoğlan, Mersin’e DEVA olabilir
A
a

Ali Rıza Babaoğlan, Mersin’e DEVA olabilir

Ali Rıza Babaoğlan, Mersin’e DEVA olabilir.!?

Covid-19 Sürecinde Dijital Bir Parti Olmanın Faydalarını Gördük


Biz 10 Tv’de Zeynep Uzun tarafından gerçekleştirilen canlı yayın Programına DEVA Partisi Kurucu Üyesi ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan katıldı. Babaoğlan programda DEVA Partisi’nin kuruluş sürecine dair pek çok bilgiye yer verirken özellikle Dijital Parti çalışmalarına dair bilgileri paylaştı.

Ali Rıza Babaoğlan sözlerine kendi özgeçmişini paylaşarak başladı. Mersinli bir isim olan Babaoğlan  3 Ocak İlköğretim Okulu Mezunu, orta okul ve liseyi ise Yusuf Kalkan Anadolu Lisesi’nde okuyan Babaoğlan üniversiteyi Ankara da özel bir Üniversite de okumuş, bilgisayar mühendisliği bölümü mezunu. Yıllardır özel sektörde çalıştığını ifade eden Babaoğlan DEVA Partisi kurucusu Ali Babacan’la da iş sebebi ile gittiği bir sunumda tanıştıklarını belirtti.

2020 YILINDA BİR BAKKAL DAHİ DİJİTAL OLMALIDIR

Ali Babacan ile DEVA Partisi’nin kurulma sürecinde kendisinin talebi ile bir araya geldiklerini belirten Bababoğlan; “2019 yılının başlarında görüştüğümüzde kendisine kurulacak Parti’nin dijital bir Parti olması önerisinde bulundum. Ve bu konuda çalışmalarımın olduğunu belirttim.” dedi. 

Babaoğlan dijital Parti fikrini ise şu şekilde anlattı; “Türkiye’de şuan bir bakkal kuracak olsanız bile dijitalleşmeyi düşünerek dijital bir bakkal kurmanız gerekir. Çünkü dijital ortamda satış yapan bütün firmalar bu bakkalın rakibi konumundadır.” dedi. 

Ali Rıza Babaoğlan; “2020 yılına dair partilerin dijitalleşmesi noktasında belli çalışmalarımız vardı bunları Ali Bey’e sunduk kendisi çalışmalarımızı biraz daha geliştirmemizi istedi o günden bugüne dijitalleşme çalışmalarımız devam ediyor, ve DEVA Partisine dijital parti diyebilecek noktaya geldik.”sözlerini kaydetti.

Zeynep Uzun tarafından sorulan Covid-19 sürecinin tam da Parti’nin kurulma sürecine denk gelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu süreç sizi nasıl etkiledi? Sorusunu yanıtlayan Ali Rıza Babaoğlan; “Parti’nin kuruluş etkinliğinin hemen sonrasında Covi-19 süreci başladı, baktığımızda bu süreç parti çalışmalarımızı etkileyecek gibi görünüyor ancak ajandamızdaki hiçbir plan sapmış değil, planladığımız gibi devam ediyoruz. Dijital Parti’nin en büyük avantajlarını bu süreçte gördük.” ifadelerini kullandı.

Covid-19 ardından Parti çalışmalarının nasıl gerçekleştiğini de anlatan Babaoğlan ; “Parti kuruluş etkinliğinin hemen sonrasında sokağa çıkma yasakları vs. gibi süreçlerle karşı karşıya kaldık buna rağmen genel merkez yönetim kurulu gibi, genel başkan yardımcıları gibi pozisyonların hepsini dijital oylama ile yapabildik.” Dedi. “Bu sadece bizim başarımız değil, çok iyi bir bilişim ekibimiz var, iyi bir kurumsal iletişim ekibimiz var onların çalışmaları sonucunda Parti’nin dijital omurgasını oluşturduk” ifadelerini kullandı.

Ali Rıza Babaoğlan bu süreçte kurucu üyeler olarak bir defa bir araya gelip ayrıldıklarını ve bir daha bir araya gelmeden üç aylık süreci dijital ortam üzerinden yönettiklerini belirtti.

İNANCIMIZ GEREĞİ OLANDA HAYIR VARDIR DERİZ VE ÖYLE DE OLDU

1 Haziran itibari ile sokağa çıkmaya, saha çalışmaları yapmaya başladıklarını ancak 1 Haziran’dan önce bütün kurumsal çalışmalarını tamamladıklarını dile getirdi.

Ali Rıza Babaoğlan; “Tüm alt yapımız bu süreçte test edildi, Parti etkinliği ile Parti kuruluşunun duyurulduğu günden bugüne internet sitemiz aktif ve 80 bin binlerin üzerinde bize başvuru geldi.” dedi.  Üç ay içinde bu kadar fazla başvurunun olması il ve ilçe yönetimlerinde yer almak isteyenleri yaptıkları başvurular bir teveccühün de ifadesi diyen Ali Rıza Babaoğlan bu süreci başarılı bir süreç olarak değerlendirdi.

İl ve ilçe yönetimleri için belli mülakatlar gerçekleştiriyoruz, ben de Adana ve Mersin bölgesinden sorumlu kişilerdenim diyen Babaoğlan çalışma tarzlarını şu cümleler ile ifade etti; “Türkiye’yi 15 bölgeye ayırdık ve 18 bölge yöneticisi ile birlikte tüm kurucularımızın yer aldığı görevler var biz Birol Aydemir ile birlikte çalışıyoruz.”  Mersin ve Adana’da toplamda 6 bini geçen bir başvuru vardı, geçtiğimiz hafta 6-7 gün Mersin ve Adana’da bulunduk  Covid-19 sürecinden  zoom üzerinden yaptığımız görüşmeleri yüz yüze gerçekleştirdik diyen Babaoğlan sözlerinin devamında teşkilatlanma çalışmalarına dair bilgileri paylaştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR