Ali Rıza Babaoğlan: -“ÇUKUROVA HAVALİMANI 9 SENEDİR ÇÖZÜM BEKLİYOR”

Deva Partisi 22 Kasım 2020 20:39
Videoyu Aç Ali Rıza Babaoğlan: -“ÇUKUROVA HAVALİMANI 9 SENEDİR ÇÖZÜM BEKLİYOR”
A
a
  Çukurova’da tarım arazilerinin olduğu bölgede yapılması planlanan Çukurova Havalimanı’nı ile ilgini açıklama yapan DEVA Partisi Halkla İlişkiler Birimi Başkanı Ali Rıza Babaoğlan, “Çukurova havalimanı 9 senedir çözüm bekliyor. Daha önce de birçok defa dile getirdiğimiz sorunun farkındayız, çözeceğiz” dedi.
 İlk ihalesinin 2011 yılında başladığı Çukurova Havalimanı, 8 milyon metrekarelik tarım arazisinin üzerine yapılması planlanmış ancak aradan geçen senelere rağmen henüz bitirilemedi. Hakkında soru önergelerinin verildiği havalimanının, kurulduğu tarım alanlarının sulak bölgeler olmasından dolayı sorun yaşadığı bilinmekte. Konuyla ilgili DEVA Partisi Halkla İlişkiler Birimi Başkanı Ali Rıza Babaoğlan, sorunun farkında olduklarını ve çözeceklerini dile getirdi.
“AÇILACAĞI GÜNÜ BEKLİYOR”
“Atatürk Havalimanı’ndan sonra en büyük ikinci havalimanı olacak diye başlanan, Mersin ve Adana’nın ortak sorunu olan, 4 milyondan fazla vatandaşımızın hayatını direkt etkileyen Çukurova Havalimanı projesi tam 9 yıldır yerinde sayıyor.  Başlangıcından bu yana 9 ihale yapılan projenin bitişi için çok farklı tarihler dile getirildi. Son olarak 2020’nın sonunda faaliyete geçeceği belirtilen havalimanı hala açılacağı günü bekliyor” dedi.
“SORUNUN FARKINDAYIZ ÇÖZECEĞİZ”
“8 milyon metrekare tarım arazisinin iş adamları tarafından çiftçiden alınarak kamulaştırılmasıyla beraber başlayan süreçte, projenin başlangıcında rant arayışı olduğu fark ediliyor. Havalimanı yapılmak istenen arazinin tarım arazisi olması dolayısıyla, bölgeden sürekli su çıkması, arazinin ön kontrollerinin yeterli düzeyde yapılmadığının bir göstergesi. Alan yer altı sularının zengin olduğu bir tarım arazisi.  İhaleye katılan ve alan firmaların yetersizliği ve aynı zamanda farklı alanlarda da projeler yürütmeleri projenin yeterli önemi görmemesine neden olmuş. Çukurova havalimanı 9 senedir çözüm bekliyor. Daha önce de birçok defa dile getirdiğimiz sorunun farkındayız, çözeceğiz. DEVA Partisi olarak halkın önündeki sorunlar tek te aralayacağız” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR