Gündem

Ali Babacan'ın kuracağı partide Mersin il başkanı kim oluyor?

Bomba iddia: Ali Babacan’nın kuracağı yeni partinin Mersin il başkanı O isim mi olacak? Ak Partli bu ismin Ali Babacan başkanlığında kurulacak olan partide Mersin il başkanı olacağı ifade ediliyor.

Ali Babacan'ın kuracağı partide Mersin il başkanı kim oluyor?

13 Ağustos 2019 15:27
-A

+A

31 Mart yerel seçimleri sürecinde kamuoyunu meşgul eden yeni partiyle ilgili ortaya atılan iddia Mersin kulislerini hareketlendirmiş. Peki Mersin il başkanı kim olacak sorusu kulislerde en çok konuşulan konu olarak sıcaklığını koruyor.
 
Mersin’de partinin kuruculuğunu kimler üstlenecek? İl ve ilçe başkanları kim olacak?
İşte son birkaç gündür Mersin’de en çok bu konu üzerinde kafa yoruluyor.
 
Kurulmasına kesin gözüyle bakılan yeni partinin Mersin’de de teşkilatlanma çalışmalarını hızlandırdığı belirtiliyor.
Özellikle “İl başkanlığı” için adı geçen isim ise son derece manidar.
 
Mersin’de il başkanı, ilçe başkanları kim olacak, siyasetin tanınmış isimleri partide yer alacak mı herkes bunu merak ediyor.
İşte bu merakların içinde bir ismin Ali Babacan başkanlığında kurulacak olan partide Mersin il başkanı olacağı ifade ediliyor.
 
Uzun zamandır 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Başbakan eski Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, kurucusu olduğu AKP’den 18 yıl sonra istifa etmişti. Babacan’ın istifasının ardından AKP’den kimlerin ayrılabileceği üzerine çeşitli iddialar ortaya atıldı.
 
Mersin’de konuşulan bu isim AK Parti Mersin İl Başkanlığına adı konuşulan ve CHP ile MHP tabanı tarafından sevilen bir isim Ak Parti tabanı tarafından kesin Ak Parti Mersin İl Başkanı olacağı kesin gözüyle bakılan sürpriz bir isim.
 
AK Parti Mersin İl Başkanlığı için adı ‘sürpriz’ olarak konuşulan İMC Hastanesi Başhekimi Dr. Ersoy Kuşçu’nun Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide il başkanı olacağına kesin gözüyle bakılıyormuş.
 
 
 
Mersin Siyaset Haber Editörleri olarak edindiğimiz kulis bilgilere göre İMC Hastanesi Başhekimi Dr. Ersoy Kuşçu, ismi öne çıkıyor.
AKP Mersin kulislerinde Dr. Ersoy Kuşçu,  ile birlikte siyaset yapan bir kaç kaç önemli isimle birlikte kopmalar olacağı konuşuluyor.
 
Yeni parti ile ilgili çalışmalar ve gelişmeleri önümüzdeki günlerde de sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.
 
 
Önümüzdeki süreçte neler olur, kestirmemiz zor ama; hem yerelde hem de genelde siyaset yep yeni gelişmelere gebe.
Bekleyip gereceğiz.
 
Bakalım bu söylentiler gerçekleşip Dr. Ersoy Kuşçu, Mersin il başkanı olacak mı?
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku