Mersin

Alan, Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü’nü kutladı

AK Parti Mersin Akdeniz Ekonomi İşleri Başkanı Muhittin Alan, Türk basının demokrasi hayatındaki önemine işaret ederek, Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Alan, Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü’nü kutladı

23 Temmuz 2018 13:55
-A

+A

AK Parti Mersin Akdeniz Ekonomi İşleri Başkanı Muhittin Alan
 
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mersin Akdeniz Ekonomi İşleri Başkanı Muhittin Alan, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Basının toplumun bilgi edinmesinde önemli bir yer olduğuna işaret eden Alan, 15 Temmuz hain darbe gecesi hainlerin emellerine ulaşmasının engellenmesinde basının önemli bir görev yaptığını anımsatarak, “Darbe teşebbüsünün başından itibaren, basın kuruluşları halkımıza doğru bilgiler atarmış ve önemli bir görevi yerine getirmiştir. Bu olay da basının, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri ortaya koymuştur. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan Türk basını önemli bir sınavdan başarı ile geçmiştir. Başarılı bir tarihi geçmişe sahip, gecesini gündüzüne katarak çalışan basın mensuplarının Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 609 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku